MENU
×
Home O společnosti Novinky #AimtecLab posouvá digitální hranice možného

#AimtecLab posouvá digitální hranice možného

Společnost Aimtec otevírá svou vlastní laboratoř pod jménem #AimtecLab. Proč? Není už jich dost? Neměli bychom spíše dodávat objednaná řešení a produkty, než si hrát v laboratoři? Myslíme si, že ne, a také víme proč. Máme jasnou strategii, jak dojít k cíli dnes označovanému jako Průmysl 4.0. #AimtecLab je jedním z nástrojů, který nám umožní neustále přicházet s inovativními podněty a neotřelými koncepty, které jsou potřeba k vybudování fungující Digitální továrny.

#AimtecLab sdružuje inovační projekty skupiny Aimtec a dává možnost vyniknout zajímavým nápadům. Podporuje kreativitu jak vnitrofiremní, tak i externí. Zaměřuje se na tři základní oblasti:

Postupným získáváním zkušeností jsme definovali tyto tři oblasti jako klíčové pro aplikaci nových technologií v rámci Průmyslu 4.0. Jejich praktická realizace je ale často mnohem širší, než napovídá název. Tématům se věnujeme během realizace různých projektů, sdružených pod hlavičkou #AimtecLab.

Například 3D modelování a navigaci zkoumá projekt Tango, který se věnuje využití stejnojmenného prototypu tabletu od Googlu. Ten umí „vidět“ ve 3D a vnímat okolní prostor. Máme připravené hotové a funkční demo, které ukazuje způsob získávání 3D modelu vnitřního prostoru, lokalizaci zařízení a také následnou vizualizaci navigačních instrukcí pro uživatele.

Vytěžování dat z obrazové informace zkoumá projekt NAO, který validuje možnosti robotických pomocníků pro provádění inventury ve skladech. Podněty k oblasti integrace technologií a ERP/WMS systémů přidává prakticky každý projekt, ale jedním z nejzajímavějších zjištění byl výsledek testování dronů, které v tuto chvíli určitě nejsou připraveny na automatické řízení a komunikaci s nadřazenými systémy.

#AimtecLab chce najít nejnovější technologie a vdechnout jim správný život, díky kterému budou nejenom přínosem pro svého zaměstnavatele, ale také pro celou společnost.

Další novinky

22. 5. 2018

Vybavujete své sklady poloautomatickými zakladači VNA? Řešíte, jakým softwarem s vozíky komunikovat a jak je řídit? Systém DCIx vám tuto úlohu...

10. 5. 2018

Potřebujete pro zpětnou dohledatelnost evidovat, ke kterému zákazníkovi byla expedována manipulační jednotka s konkrétním sériovým číslem? Tolik...

8. 5. 2018

„Budeme mít projekt v Číně!“ To může v první chvíli vyvolat velkou radost, ale když se má sejít projektový tým, ve kterém jsou vedoucí závodu v...

3. 5. 2018

Možná vás napadla dovolená – řidič nakládá lyže a hůlky do auta a odjíždí vstříc sjezdovce. To je jedna ze správných odpovědí. Ale taky je možná...

Všechny novinky
Aimtec
© Aimtec All rights reserved.