MENU
×
aimtec

FAQ

Zodpověděli jsme pro Vás nejčastěji kladené dotazy. Pokud zde nenajdete, co hledáte, kontaktujte nás.


ClouEDI je vhodné jak pro začínající dodavatele s jednotkami partnerů, tak pro korporace se stovkami partnerů a několika pobočkami. Škálovatelnost v cloudu zajišťuje, že stabilní řešení a profesionální úroveň služeb pro velké dodavatele jsou dostupné i pro ty menší.

Služba je nepřetržitě monitorována a spravována týmem specialistů. Garantované SLA je 99,5 %.

Cena závisí na počtu komunikačních standardů a partnerů. Komunikační partnery počítáme podle unikátního ID gatewaye. To znamená, že zákazník s více pobočkami a jednou EDI centrálou se u nás počítá jako jeden.

Provoz není limitován počtem přenesených zpráv nebo dat.

ClouEDI podporuje prakticky všechny v současnosti používané kanály: AS2, OFTP/2, VAN X.400, HTTPS, ENX, RosettaNet, WebEDI,…

Nejčastěji pracujeme se zprávami ve formátech VDA, EDIFACT, ODETTE nebo ANSI. Podporujeme ale prakticky libovolný formát dat (od IDoců po speciální formáty). Samozřejmostí je také podpora ENGDAT.

Veškerá komunikace je zajišťována pomocí zabezpečeného připojení. Propojení mezi vaším informačním systémem a naším datacentrem je zajištěna pomocí VPN, HTTPS nebo SFTP. Pro komunikaci s vašimi partnery použijeme standardní šifrování v rámci EDI přenosu nebo jiný zabezpečený komunikační kanál. Služba je provozována v datacentrech Amazonu (primárně v Německu), což nám pomáhá nabízet míru bezpečnosti a zabezpečení (https://aws.amazon.com/compliance/programs/), které jsou v souladu s požadavky společností po celém světě.

Zpravidla se jedná o souborovou výměnu dat přes SFTP, případně HTTPS či HTTP přes VPN. Pro jednotlivé ERP systémy tvoříme odpovídající soubory ve formátech iDoc (SAP) nebo různých in-house formátech jako xml, csv a podobně.

V první řadě velmi rychlá. Veškeré provozní incidenty jsou řešeny týmem našich specialistů tak, aby všechny zprávy byly včas zpracovány a my dodrželi garantovanou dostupnost. Pokud budete mít požadavek na novou funkcionalitu, pak ve standardu nabízíme reakci do osmi pracovních hodin. Do druhého dne tak budete vědět, jak budeme váš požadavek řešit. Tuto reakční dobu je možné zkrátit na odpověď do 2 hodin a to kdykoli.

Na požadavky reagujeme v českém, anglickém a německém jazyce.

Prvotní nastavení integrace, spojení nebo samotných zpráv probíhá za pevně stanovené ceny podle transparentního ceníku. Díky tomu nemusíte řešit žádné člověkodny, vícepráce a podobně.

Nejlepší EDI je takové, o kterém nevíte. Proto je služba kompletně v naší zodpovědnosti až do předávacího místa, kde si budeme vyměňovat data s Vaším informačním systémem.

Používání služby zpravidla nevyžaduje žádné místní licence. Vše je pokryto v měsíčním poplatku.

Služby připojíme na vaši stávající infrastrukturu a není k tomu třeba žádné speciální vybavení.

Pokud se jedná o drobnou změnu v rámci stávající zprávy, provádíme změny okamžitě. Pokud se jedná o zcela novou zprávu, nebo změnu dodavatelského konceptu, budeme společně řešit, jak tuto změnu implementovat. Díky naší specializaci budeme mít terén dopředu zmapovaný.

Nezáleží na segmentu, ve kterém podnikáte, ale pokud máte alespoň jednoho ze zákazníků v automobilovém průmyslu, může vám ClouEDI ušetřit mnoho starostí. Ostatní partneři ve výrobních segmentech jsou pro nás také standardem.

Kompletní proces připojení zajišťujeme my. Vy pouze našim specialistům poskytnete kontakt na zodpovědnou osobu u svého zákazníka. Je už na nás ho kontaktovat a domluvit nové spojení, zaslat testovací zprávy a případně i nastavit nové zprávy směrem do Vašeho ERP.

Stačí se ozvat svému konzultantovi, který zařídí proces deaktivace. V dalším období již za tohoto partnera poplatek platit nebudete.

Na adrese https://status.clouedi.com můžete sledovat stav služby a historii incidentů. Tyto incidenty jsou zpravidla vyřešeny dříve, než si jich máte možnost vůbec všimnout. Stránka umožňuje i emailovou on-line notifikaci o údržbě nebo incidentů týkajících se ClouEDI.

Fulltextové vyhledávání nabízí detailní přehled o historii zpráv a možnost si jednotlivé zprávy zobrazit v čitelné formě.

Chcete-li kompletně digitalizovat dodavatelský řetězec včetně menších dodavatelů bez EDI, naleznete více informací v sekci WebEDI.

Pokud z WebEDI vašich zákazníků přejdete na plnou EDI komunikaci (například pomocí naší služby), zbavíte se neustálého přepisování, možných chyb a zlepšíte si dodavatelský rating u svých zákazníků.

V sekci Customer portal najdete popis našeho řešení pro zpracování dodavatelských konceptů v automotive a to včetně odvolávek, sekvence, etiket, ASN a tak dále.

V naplánovaných časových oknech (o kterých zákazníky informujeme) aktualizujeme službu, a to z pohledu bezpečnosti i nových funkcí. Nové funkce jsou pak dostupné pro všechny zákazníky.

Stačí se nám ozvat. Ostatní už zařídíme my.

Poptejte ClouEDI ještě dnes Kontaktujte experta Marek Šabatka Kontaktovat
Aimtec
© Aimtec All rights reserved.