MENU
×
Home O společnosti Novinky DCIxWMS řídí tok materiálu a výrobků ve společnosti DB...

DCIxWMS řídí tok materiálu a výrobků ve společnosti DB Schenker

Společnost Aimtec poskytla v roce 2008 řešení elektronické komunikace TradeSync Integration Manager (TSIM) pro společnost DB Schenker.  V listopadu 2016 ho implementovala do dalšího závodu v Kosmonosech. TSIM podporuje komunikaci přes protokol OFTP2 a zpracovává ASN ve formátu EDIFACT. Aimtec zároveň dodal systém DCIxWMS, který umožňuje kromě řízení skladové logistiky různé strategie řízeného zaskladnění a vyskladnění a evidenci obalů. Nad tím vším zajištuje zpětnou sledovatelnost kompletního informačního toku.

EDI komunikace on-premise

Česká pobočka mezinárodní logistické společnosti DB Schenker začala v roce 2008 spolupracovat s firmou Aimtec, která vyvíjí a dodává řešení pro výrobní a logistické společnosti pohybující se zejména v sektoru automobilového průmyslu. V té době DB Schenker požadoval ve své pobočce zprovoznění EDI komunikace on-premise, které splnil produkt TradeSync Integration Manager (TSIM).

Řízení skladové logistiky

V roce 2016 rozšířil Aimtec spolupráci do logistického skladu v Kosmonosech, kde DB Schenker poskytuje služby společnosti Magna Exteriors (Bohemia) dodávající automobilce Škoda Auto nárazníky v sekvenci. Přiblížení k zákazníkovi ŠKODA AUTO vyřešila Magna Exteriors využitím logistických služeb společnosti DB Schenker, kam své výrobky posílá, logistický poskytovatel je skladuje a poté dodává v režimu JIS do automobilky. Pro nový projekt byl implementován produkt DCIxWMS firmy Aimtec pro řízení logistických toků materiálu a hotových výrobků. Systém podporuje různé strategie řízeného zaskladnění a vyskladnění a evidenci obalů. Funkcionality zaručují vysokou přesnost a zpětnou sledovatelnost napříč celým dodavatelsko-odběratelským řetězcem. Během realizace projektu došlo také k nastavení EDI komunikace a k rozšíření konverzí podle požadavků společností Magna Exteriors a Škoda Auto. Zajištění elektronické výměny dat umožňuje zpracovávat ASN avíza ve formátu EDIFACT a každou hodinu odesílat zprávu o vydaných nebo spotřebovaných kusech. Vzájemná komunikace je podporována přes protokol OFTP2.

 „Společnost Aimtec implementovala flexibilní systém DCIxWMS, který nově umožnil komplexně řídit logistickou část pro dodávky v režimu JIS do automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Jedním z klíčových parametrů bylo dodržení přesného termínu realizace projektu, který jsme společně úspěšně zvládli,“ doplňuje k projektu Kateřina Říhová, projektová manažerka, DB Schenker. „Požadovaných výsledků bylo dosaženo vlivem neměnnosti projektového týmu v obou společnostech a vzájemnou úzkou spoluprací,“ dodává DCIx konzultant Luděk Zahálka, Aimtec.

Celý projekt trval tři měsíce. Součástí bylo i dodání radiofrekvenčních terminálů a tiskáren čárových kódů od partnerské společnosti Zebra ze spolku SKLAD. DCIxWMS je integrován s celopodnikovým systémem SAP přes webservice.

DB Schenker

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrované logistiky a globálních spedičních služeb s téměř 38 tisíci zaměstnanci a s pobočkami ve 140 zemích světa. Společnost realizuje mezinárodní toky zboží mezi výrobními a obchodními subjekty prostřednictvím pozemní, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a na poskytování komplexních logistických řešení. V České republice působí od roku 1991 a má zde silné zastoupení – 1 300 kvalifikovaných spolupracovníků na 20 pracovištích po celé České republice.

 

Další novinky

13. 1. 2018

Společnost Starcam, dodavatel polotovarů hliníkových hlav motorů do automobilky Daimler, podpořila výrobu systémem DCIxMES od Aimtecu. Řešení je...

3. 1. 2018

Na začátku roku 2018 uvedeme do provozu novou verzi komplexního produktu DCIx 6.2. Desítky projektů ročně dovedeme ke zdárnému konci a...

30. 12. 2017

Kde vězí Petr s tou ještěrkou? Kam jsi zaskladnila paletu, ve které jsou díly pro zakázku do Daimleru? Pokud řešíte podobné typy otázek, seznamte...

18. 12. 2017

Business důvod: Je třeba provádět archivaci dat za nepřetržitého provozu systému bez jeho pozastavení. Popis funkcionality: Dosud bylo...

Všechny novinky
Aimtec
© Aimtec All rights reserved.