MENU
×
Home O společnosti Reference Panasonic Efektivní plánování výroby autorádií a audiotechniky

Efektivní plánování výroby autorádií a audiotechniky

Panasonic Europe Ltd.

Specialisté společnosti Aimtec z divize SAP nám poskytli především expertní konzultace a předání vlastního know-how, které nasbírali během stovek implementací. Kombinace znalostí z našeho podnikatelského prostředí a přizpůsobení se našim výrobním specifikům nám přineslo významný náskok před konkurencí.

Miroslav Janoušek, Business Process Inovation, Panasonic Automotive Systems Czech, s.r.o.

Cíle

  • Nadhled nad operacemi napříč všemi odděleními kvality, která spolu komunikují v jednotném systému.
  • Zavedení zvláštních kontrol, komponenty je možné zpětně i dopředně dohledat.

Přínosy

  • Setřídění procesů podle logické návaznosti.

 

 

Výrobní závod Pardubice, ČR
Odvětví Automobilový průmysl
Počet zaměstnanců 1000
Obrat 8,5 mld. Kč
Webové stránky www.panasonic.com
Implementační partner AIMTEC a. s.
Použité řešení SappyQMS

 

Panasonic Automotive Systems Czech patří do evropské skupiny Panasonic Automotive Systems Europe, která dodává multimediální zařízení a nabíjecí systémy pro největší světové automobilky Audi, Daimler, Ford, GM, Honda, Porsche, Renault, Suzuki, ŠKODA AUTO, VW, Toyota, kolínského výrobce TPCA, a Jaguar-Land Rover. Roční produkce pardubického závodu dosahuje zhruba tří milionů kusů autorádií.

Fakta o projektu

Fáze 1 Leden 2016 – prosinec 2016 – implementace SappyQMS pro vzájemné propojení hlášení kvality v systému SAP, redesign příjmu materiálu.
Fáze 2 Leden 2017 – březen 2017 – napojení dalších systémů na SAP ERP, zavedení zvláštních kontrol.

 

Výzvy a rizika projektu

Výchozí situace

Společnost Panasonic Automotive Systems začala spolupráci s firmou Aimtec v dubnu 2015. Implementovala systém pro efektivní plánování výroby autorádií a audiotechniky. Nasadila systém Asprova pro dlouhodobé plánování a simulace kapacit ve výrobě plošných spojů na SMT a PCB linkách. V lednu 2016 přišel Panasonic s požadavkem na sledování kvality ve výrobě. Společnost využívá celopodnikově nasazený SAP ERP, jehož součástí je i QM modul. Bylo však zapotřebí využívat ho lépe a efektivněji. Po analýze požadavků a předvedení možností SappyQMS byla tato nadstavba firmy Aimtec zvolena jako vhodné řešení, které dosáhne vzájemné propojenosti jednotlivých oddělení kvality a sdílení informací o jejich činnosti. Tím se zvýší sledovatelnost a efektivita práce. Oddělení jsou rozdělena na kvalitu vstupní kontroly, výrobní, procesní, zákaznickou a dodavatelskou kvalitu.

Požadavky a cíle zákazníka

Řešení

Firma Aimtec nasadila svůj produkt, který je součástí SAP ERP a který doplňuje, rozšiřuje a zefektivňuje používání standardního modulu QM. Specialisté z divize SAP ukázali a předali své expertní znalosti společnosti Panasonic a představili jí návod na užívání funkcionalit. Data v modulu QM sice byla správně zadána, ale nebyla ve správné vzájemné návaznosti. Chybělo zde důležité propojení s potřebnou funkcí QM a sběr dat se prováděl v různých programech. SappyQMS umožnil uchopit a setřídit procesy podle požadavků společnosti Panasonic. V další fázi projektu byly systémově zavedeny zvláštní kontroly. Zároveň byly jejich vlastní programové doplňky v oblasti sledovatelnosti propojeny s novými standardními funkcionalitami, šlo především o kontroly skladových zásob po stanovené lhůtě skladování. Projekt byl rovnoměrně rozfázován na jednotlivé úkoly, které jsou řešeny v logické návaznosti a které postupně a rovnoměrně využívají požadovaný počet pracovníků. Propojení různých druhů interních hlášení umožní získat ucelený přehled v jednotném systému s možností následného reportingu a případných upozornění na možný výskyt vad.

Specifika řešení

Přínosy

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.