MENU
×
Home O společnosti Novinky Jak funguje cloud v automobilovém průmyslu

7. 12. 2018

Jak funguje cloud v automobilovém průmyslu

Cloudové služby se stávají stále populárnějšími a jen těžko se hledá někdo, kdo je nevyužívá, i kdyby jen pro zálohování fotek. Cloud už ale pokročil mnohem dál a své místo si získává i v průmyslu, včetně toho automobilového, kde je možné ho využít pro řízení komplexních procesů typických právě pro automotive. Možnosti, které služba nabízí, jsme představili zájemcům 15. listopadu na našem semináři Automotive 4.0 – cloudové nástroje pro dodavatele automobilového průmyslu.

Cloud má nesporné výhody, především v pořizovacích nákladech, škálovatelnosti služeb, ale i rychlosti a bezpečnosti dat. Na které procesy se cloud víc než hodí a jsou již vyzkoušené a plně funkční? 

První službou, kterou jsme začali poskytovat v cloudu, bylo EDI. Kromě kompletního řešení elektronické výměny dat je možné využívat také služby WebEDI portálu, který umožňuje digitální komunikaci s menšími dodavateli. Zamezíte tak zbytečné administraci, zrychlíte procesy a můžete zpřesnit plánování. Pro automotive jsme navíc EDI v cloudu – ClouEDI – přizpůsobili a rozšířili o speciální funkčnosti, jako je například ClouEDI portál. Umožní integraci EDI do ERP nebo konsolidaci portálů. Díky jednotnému místu pro práci s odvolávkami od všech zákazníků dokážete okamžitě splnit jejich požadavky. Nemusíte se navíc přihlašovat do portálů každého zákazníka zvlášť, ale podklady pro své dodávky a výrobu máte vždy na jednom místě.  Díky třístupňové validaci ASN a Mapping Factory, oddělení specialistů pro vývoj konverzí mezi automobilkami a jejich dodavateli, je tak ClouEDI nepostradatelným nástrojem dodavatelů do automobilového průmyslu.

Aimtec jde ještě dál

Cloudové služby Aimtecu ale nejsou jen o EDI. Rozšiřujícími službami je Yard Management System (YMS). Přináší větší efektivitu do řízení logistiky. Díky plánovacím tabulím můžete jednoduše optimalizovat využití nakládky a vykládky, včetně plánování směn. Výsledek? Kratší čekací doby dopravců v areálu, optimální vytížení ramp i vašich zaměstnanců a přehled o chování dopravců.

Další službou pro automotive jsou Location Based Services, které jdou ještě dál do skladu. Zjednodušeně jde o lokalizaci objektů uvnitř budov, kterou můžete využít pro sledování skladových jednotek a manipulační techniky. V reálném čase tak můžete nejen vidět, ale i řídit pohyb uvnitř skladu.   

Čtěte také:

Základy elektronické komunikace v automotive

Automotive je na své dodavatele náročný jako málokterý jiný obor. Nejenže jednotlivé komponenty musí splňovat přísná...

A bylo toho mnohem víc. Na semináři si mohli účastníci vyzkoušet i využití virtuální a rozšířené reality nebo vidět živé demo LBS. Příště byste proto neměli chybět! Napište nám na marek.sabatka@aimtecglobal.com, ať vám neutečou žádné novinky.

 

 


Další novinky

26. 6. 2019

Součástí Regionálního partnerského summitu 2019 SEE & CEE pořádaného Zebra Technologies bylo také ocenění nejlepších partnerů regionu.

21. 6. 2019

Společnost Zebra Technologies oznámila od 17.6.2019 novou adresu svého servisního centra pro produkty Zebra EVM . Pokud servis a opravy řešíte...

14. 5. 2019

Moravskoslezský kraj má své kouzlo i průmyslový potenciál. Proto jsme právě tady uspořádali 16. dubna seminář o cloudových nástrojích pro...

30. 4. 2019

Plzeňská poradensko-technologická společnost Aimtec zvítězila v kategorii Top logistický produkt – software soutěže Impuls logistika, kterou...

Všechny novinky
Aimtec
© Aimtec All rights reserved.