MENU
×
Home O společnosti Novinky Jak funguje cloud v automobilovém průmyslu

7. 12. 2018

Jak funguje cloud v automobilovém průmyslu

Cloudové služby se stávají stále populárnějšími a jen těžko se hledá někdo, kdo je nevyužívá, i kdyby jen pro zálohování fotek. Cloud už ale pokročil mnohem dál a své místo si získává i v průmyslu, včetně toho automobilového, kde je možné ho využít pro řízení komplexních procesů typických právě pro automotive. Možnosti, které služba nabízí, jsme představili zájemcům 15. listopadu na našem semináři Automotive 4.0 – cloudové nástroje pro dodavatele automobilového průmyslu.

Cloud má nesporné výhody, především v pořizovacích nákladech, škálovatelnosti služeb, ale i rychlosti a bezpečnosti dat. Na které procesy se cloud víc než hodí a jsou již vyzkoušené a plně funkční? 

První službou, kterou jsme začali poskytovat v cloudu, bylo EDI. Kromě kompletního řešení elektronické výměny dat je možné využívat také služby WebEDI portálu, který umožňuje digitální komunikaci s menšími dodavateli. Zamezíte tak zbytečné administraci, zrychlíte procesy a můžete zpřesnit plánování. Pro automotive jsme navíc EDI v cloudu – ClouEDI – přizpůsobili a rozšířili o speciální funkčnosti, jako je například ClouEDI portál. Umožní integraci EDI do ERP nebo konsolidaci portálů. Díky jednotnému místu pro práci s odvolávkami od všech zákazníků dokážete okamžitě splnit jejich požadavky. Nemusíte se navíc přihlašovat do portálů každého zákazníka zvlášť, ale podklady pro své dodávky a výrobu máte vždy na jednom místě.  Díky třístupňové validaci ASN a Mapping Factory, oddělení specialistů pro vývoj konverzí mezi automobilkami a jejich dodavateli, je tak ClouEDI nepostradatelným nástrojem dodavatelů do automobilového průmyslu.

Aimtec jde ještě dál

Cloudové služby Aimtecu ale nejsou jen o EDI. Rozšiřujícími službami je Yard Management System (YMS). Přináší větší efektivitu do řízení logistiky. Díky plánovacím tabulím můžete jednoduše optimalizovat využití nakládky a vykládky, včetně plánování směn. Výsledek? Kratší čekací doby dopravců v areálu, optimální vytížení ramp i vašich zaměstnanců a přehled o chování dopravců.

Další službou pro automotive jsou Location Based Services, které jdou ještě dál do skladu. Zjednodušeně jde o lokalizaci objektů uvnitř budov, kterou můžete využít pro sledování skladových jednotek a manipulační techniky. V reálném čase tak můžete nejen vidět, ale i řídit pohyb uvnitř skladu.   

Čtěte také:

Základy elektronické komunikace v automotive

Automotive je na své dodavatele náročný jako málokterý jiný obor. Nejenže jednotlivé komponenty musí splňovat přísná...

A bylo toho mnohem víc. Na semináři si mohli účastníci vyzkoušet i využití virtuální a rozšířené reality nebo vidět živé demo LBS. Příště byste proto neměli chybět! Napište nám na marek.sabatka@aimtecglobal.com, ať vám neutečou žádné novinky.

 

 


Další novinky

9. 1. 2019

Aimtec se stal 14. 11. loňského roku partnerem bavorského Cluster Automotive, tím se zároveň stal součástí inovační sítě společnosti Bayern...

10. 12. 2018

Novým ředitelem vývoje společnosti Aimtec se od 1. června 2018 stal Jan Kocián. Jeho úkolem je zvýšení produktivity týmu i posun systému DCIx...

4. 11. 2018

Ve chvíli, kdy kamion opouští brány vašeho areálu, v cílové destinaci už vědí, co je naloženo a kdy zboží dorazí. Luxus? V případě automotive...

1. 11. 2018

Koncern VW ruší od 1. ledna 2019 definitivně staré VDA zprávy a bude umožňovat pouze výměnu Global zpráv. Doposud používané VDA 4913 využívané pro...

Všechny novinky
Aimtec
© Aimtec All rights reserved.