MENU
×
Home O společnosti Reference Pricol Nasazení informačního systému na bázi SAP ERP u výrobce...

Nasazení informačního systému na bázi SAP ERP u výrobce automobilových komponent

Pricol Ltd.

Řešení SappyCar od společnosti Aimtec jsme implementovali z důvodu ztráty podpory našeho současného informačního podnikového systému. SappyCar nám v současné době umožňuje rychlejší zaskladnění materiálu a hotových výrobků.

Petr Jurča, COO, PMP PAL International s.r.o.

Cíle

  • Standardizovat a optimalizovat procesy.
  • Automatizovat procesy (čárové kódy, čtečky).
  • Zajistit sledovatelnost materiálu ve výrobě.
  • Uspokojit požadavky zákazníků z automobilového průmyslu (plná integrace na EDI).
  • Generovat dokumenty ze systému (nákupní objednávky, dodací listy).

Přínosy

  • Jednotný pohled na data.
  • Transparentnost vůči zákazníkům.
  • Splnění zákaznických auditů.
  • Úplný přehled o materiálovém toku, podklady pro plánování.
  • Stabilní platforma pro další rozvoj funkčnosti a nasazení SAP ERP v pobočce v Mexiku.

 

Výrobní závod Klecany u Prahy, ČR
Odvětví Automobilový průmysl
Počet zaměstnanců 300
Obrat 700 mil. Kč
Webové stránky www.pmpauto.com
Implementační partner AIMTEC Consulting s.r.o
Použité řešení SappyCar, SappyWMS

 

Česká pobočka PMP PAL International s.r.o. sídlí v Klecanech u Prahy. Představuje jediný výrobní závod indického koncernu PMP v Evropě. Kromě tohoto místa vlastní společnost tři závody v Indii. Společnost PMP PAL divize Engineering patří pod indickou skupinu Ashok Piramal Group. Firma v České republice vyrábí kompletní stěračové soupravy pro osobní automobily a užitková vozidla a malé stejnosměrné motory. Společnost dodává komponenty do automobilek Volkswagen, ŠKODA AUTO, Fiat, Suzuki, Peugeot-Citroen a Volvo. Zákazníky jsou také výrobci zemědělských a stavebních strojů, například John Deere nebo Tata Motors.

 

Fakta o projektu

Fáze 1 Rozdílová analýza procesů
Fáze 2 Nastavení systému SappyCar a SappyWMS.
Fáze 3 Prototypování procesů a školení klíčových uživatelů.
Fáze 4 Duben 2015 – Přechod do ostrého provozu. Projekt trval 6 měsíců.
Fáze 5 Rollout řešení do závodu v Mexiku.

 

Výzvy a rizika projektu

 

Výchozí situace

Společnost PMP PAL International se dlouhodobě potýkala s nedostatky v řízení závodu pomocí kvalitního informačního systému. Dosavadní podnikový systém DIAMAC přestal vyhovovat vzrůstajícím požadavkům. Jednotlivé oblasti a procesy byly řízeny pomocí tužky a papíru, v zásobách bylo vázáno 100 mil. Kč. Management proto chtěl integrovaný informační systém, který buderespektovat standardy v automobilovém průmyslu a který bude mít stálou podporu ze strany dodavatele. V indické centrále PMP PAL používají informační systém SAP ERP. Společnost Aimtec přesvědčila svými kompetencemi a znalostmi jak lokální, tak indický management. V české pobočce společnosti PMP PAL nasadila produkt SappyCar. Jedná se o plnohodnotný ERP systém na bázi SAP All-in-One přizpůsobený procesům v automobilové výrobě.

 

Požadavky a cíle zákazníka

 

Řešení

V rámci projektu ve společnosti PMP PAL International byl nahrazen stávající informační systém DIAMAC a zajištěna systémová podpora podnikových procesů pomocí nového systému SappyCar. Rovněž byla vytvořena systémová podpora pro implementaci EDI a BARCODE systému. Procesy jsou navržené tak, aby podporovaly tyto technologie právě k aktuálnímu stavu s možností přizpůsobení na rostoucí požadavky. Systém SappyCar je nastaven v české a anglické verzi. Pro závod v Mexiku bylo doinstalováno uživatelské prostředí ve španělštině. Pro veškeré logistické procesy vycházející z funkcionality manipulačních jednotek (HU – Handling Units) jsou využívány mobilní RF terminály. Projekt přispěl k zajištění sledovatelnosti materiálu ve výrobě a zvýšil komfort uživatelů, neboť jsou dokumenty generovány přímo z informačního systému SappyCar. Společnost PMP PAL International může díky novému systému lépe uspokojovat požadavky svých zákazníků na elektronickou komunikaci. Systém SappyCar je přizpůsoben na další rozvoj společnosti v budoucnu. V době vzniku případové studie probíhal také roll-out systému SAP ECC 6.0 EHP 7 SappyCar do mexické pobočky PMP Auto Mexico ve městě Puebla. Jedná se o nově vzniklou pobočku, která byla založena v průběhu implementace systému SappyCar v České republice.

 

Specifika řešení

 

Přínosy

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.