MENU
×
Home O společnosti Novinky Nová generace produktů Sappy od Aimtecu: připravena na...

19. 5. 2020

Nová generace produktů Sappy od Aimtecu: připravena na Průmysl 4.0 i SAP S/4HANA

Blížící se termín přechodu na SAP S/4HANA i požadavky na integraci nových technologií a pokročilejší automatizaci vedly společnost Aimtec k vývoji nové generace jejích produktů na bázi SAP ERP. Sappy4x4, jak se produktová řada jmenuje, vychází ze zavedených odvětvových šablon ERP systému pro automotive a výrobní společnosti, ale nabízí také speciální add-ony pro skladové hospodářství, řízení výroby a kontrolu kvality obohacené o nové funkce pro S/4HANA a integraci pokročilých technologií. Aimtec už má za sebou první projekty implementace Sappy4x4 u zákazníka.

Za produkty z rodiny Sappy stojí patnáct let designu, vývoje a testování. Hlavním účelem je efektivní a jednoduché využití standardních SAP funkcí pro výrobní a logistické společnosti. Aimtec nyní uvádí na trh novou generaci svých řešení, Sappy4x4, která s sebou nese všechny výhody SAP S/4HANA a zároveň si zachovává konfigurovatelnost pro přizpůsobení procesům v automotive (SappyCar) nebo ve výrobních firmách (SappyManufacturing). Úpravy se dočkaly i add-ony pro řízení skladových operací (SappyWMS), sběr dat o výrobě a její řízení (SappyMES) a pro měření, řízení a vyhodnocování kvality (SappyQMS).

„Přípravě na novou generaci SAP S/4HANA i našich Sappy produktů se věnujeme již dva roky. Nyní jsme ve fázi, kdy jsme první projekty spustili a další jsou v přípravě. Vývoji a implementaci u zákazníků se u nás věnuje 25 odborníků, včetně vývojářů a Fiori specialistů. Věříme, že Sappy4x4 v sobě kloubí tři základní vlastnosti: připravenost na SAP S/4HANA, na trendy Průmyslu 4.0 a také flexibilitu a konfigurovatelnost našich řešení, pro které jsou naše produkty oceňované u zákazníků, včetně globálních korporací,“ vysvětluje Jan Kratochvil, SAP Solutions Director společnosti Aimtec.

Nová architektura s novými funkcemi

Nejdůležitější změnou na pozadí Sappy produktů je nová architektura, resp. jádro. Umožňuje spuštění Sappy4x4 jak na původní verzi SAP ERP 6.0, tak na SAP S/4HANA, což přechod Sappy produktů na SAP S/4HANA značně zjednodušuje. Nové jádro umožňuje implementaci Sappy4x4 produktů již dnes, využívání výhod této verze a zároveň snížení rizika při transformaci procesů v budoucnu.

Díky nové architektuře běží veškeré transakce stejně na jakémkoli přístroji (počítač, průmyslový tablet, mobil, skener). Všechny produkty Sappy4x4 jsou připraveny na napojení na libovolnou technologii, včetně AR/VR, protože zobrazovací/komunikační vrstva je zcela oddělena od jádra (běhu transakce).

Sappy4x4 však přináší také několik nových nadstandardních funkcionalit pro běžně využívané technologie, jako jsou:

  • focení pomocí mobilního terminálu a automatické uložení fotografií do SAP,
  • podepisování pomocí mobilního terminálu a automatické zpracování podpisu a návazných transakcí (například tisk dodacího listu),
  • napojení na různá (i starší) zařízení (váhy, VNA různých výrobců, výrobní stroje a další),
  • přehlednější nápověda pro uživatele (vhodná například při spuštění nových procesů),
  • využití barevných témat pro zjednodušení skladových procesů.

Sappy4x4 je již v ostrém provozu u zákazníků

Aimtec má za sebou první úspěšnou implementaci celého SAP S/4HANA v rámci Sappy4x4 u zákazníka. Od ledna 2020 se SappyCar4x4 stará o procesy v české továrně významného automobilového dodavatele a ve 3. čtvrtletí by měla být dokončena implementace v jeho polské pobočce. S dalšími zákazníky pracuje Aimtec na analýzách proveditelnosti přechodu Sappy produktů na Sappy4x4 společně s možností přechodu na SAP S/4HANA. Společnost tak prokazuje schopnost a know-how, jak implementovat S/4HANA jako novou instalaci, stejně tak jako konverzi u zákazníků, kteří již SAP ERP využívají.

Sappy4x4 od Aimtecu

Sappy je rodina SAP add-onů, které rozvíjejí standardní operace ERP o pokročilejší funkce a poskytují koncovým uživatelům snadnější použití systému SAP přímo v provozu. Pokročilé add-ony zastupují vrstvu MOM (Manufacturing Operations Management), a to v oblasti řízení skladů a materiálových toků (SappyWMS), sběru dat a řízení výroby (SappyMES) a řízení a kontroly kvality (SappyQMS). Více na aimtecglobal.com/sappy.


Další novinky

28. 5. 2020

Že automatizace interní logistiky není výsadou automobilového průmyslu a e-commerce, dokazuje nový projekt společnosti Aimtec pro českého prodejce...

14. 5. 2020

Globální zdravotnická společnost Fresenius Kabi, která se specializuje na výrobu a distribuci léčivých přípravků a zdravotnické technologie, v...

29. 4. 2020

Poradensko-technologická společnost Aimtec dodává svá řešení bez nutnosti setkání zákazníka a dodavatele. Firma tímto krokem umožnuje i v aktuální...

12. 3. 2020

Naše supportní oddělení zůstává i nadále v provozu, stejně tak cloudové a ostatní služby.

Všechny novinky
Aimtec
© Aimtec All rights reserved.