MENU
×
Home O společnosti Reference CEVA logistics Řízení logistického skladu pomocí systému DCIxWMS

Řízení logistického skladu pomocí systému DCIxWMS

CEVA Logistics spol. s r.o.

Cíle

  • On-line evidence skladových zásob s využitím čárových kódů.
  • Zajištění zpětné sledovatelnosti.
  • Tisk expedičních štítků dle specifikace balíkových přepravců.
  • Kusové i celokartonové vychystávání.
  • Zavedení dvoustupňového procesu expedice.

Přínosy

  • Eliminace záměn zboží při vychystávání.
  • Úspora pracovního času při inventurách až o 50%.

 

Výrobní závod Dobrovíz, ČR
Odvětví Logistika, 3PL
Počet zaměstnanců 30 (za pobočku CEVA Logistics s.r.o.)
Obrat 6,3 mld. Eur (za skupinu CEVA Logistics)
Webové stránky www.grupoantolin.com
Implementační partner AIMTEC a. s.
Použité řešení DCIxWMS

 

CEVA Logistics, jedna z předních světových společností v oblasti supply chain managementu, byla založena v srpnu 2007 spojením dvou velkých společností TNT Logistics a EGL Eagle Global Logistics. Zaměstnává přes 50 000 zaměstnanců a její rozsáhlá globální síť poboček nabízí přes 8,6 milionu m² skladových prostor ve více než 100 zemích světa. CEVA nabízí své služby pro pět hlavních průmyslových sektorů, konkrétně pro automobilový, elektrotechnický a technologický průmysl, maloobchod a nakladatelství, kterým dodává komplexní logistická řešení. V České republice sídlí v prostorách moderního multi-user skladu v Dobrovízi s celkovou plochou 14.000 m².

Fakta o projektu

Fáze 1 Analýza procesů, v roce 2008 nasazení systému DCIxWMS pro klienty z oblasti drogerie, elektronika, alkoholické a nealkoholické nápoje.
Fáze 2 V roce 2010 a 2012 implementace řešení pro nové klienty – lékařský materiál, kontaktní čočky, dárkové a reklamní předměty.
Fáze 3 Integrace systému DCIxWMS na SAP ERP jednoho z klientů.

Výzvy a rizika projektu

Výchozí situace

Stěhování do nového skladu a zvyšující se nároky zákazníků na kvalitu dodávaných služeb s sebou přineslo i požadavek na zavedení systému pro řízení skladového hospodářství, který by byl schopen zajistit evidenci toku zboží na skladě, zpětnou sledovatelnost, zpružnit a standardizovat logistické procesy. Veškerá evidence skladových pohybů a operací byla dosud prováděna ve dvou různých systémech. Použití více systémů a specializace jednotlivých pracovníků znamenala horší zastupitelnost lidí napříč jednotlivými projekty. Stávající systémy neumožňovaly zaznamenávat skladové pohyby a další skladové operace, jako např. služby přidané hodnoty, přímo pracovníkem, který daný pohyb provádí a v místě, kde k pohybu došlo. Následné přepisování údajů do systému v oddělení zákaznického servisu znamenalo významné časové zatížení a v neposlední řadě s sebou přinášelo i riziko vzniku potenciálních chyb. Zároveň chyběly přesné a on-line dostupné podklady pro fakturaci za jednotlivé služby.

Požadavky a cíle zákazníka

Řešení

Společnost Aimtec nabídla řešení DCIxWMS, které je založené na evidenci manipulačních jednotek pomocí technologie čárových kódů a mobilních RF terminálů. To znamenalo významnou změnu v evidenci a řízení skladových operací, která se z velké míry přesunula z kanceláře přímo do skladu, tedy na místo, kde k pohybům fyzicky dochází. Zároveň byly poskytnuty reporty zohledňující rozdíly ve způsobu fakturace jednotlivým zákazníkům.

Hlavní procesní změny

Specifika řešení

Specifika řešení

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.