MENU
×
Home O společnosti Reference KOH-I-NOOR HARDTMUTH KOH-I-NOOR HARDTMUTH: Řízení logistických procesů ve...

KOH-I-NOOR HARDTMUTH: Řízení logistických procesů ve skladech a distribučních centrech

KOH-I-NOOR holding a.s.

Díky využití jednotného logistického informačního systému DCIxWMS od společnosti Aimtec napříč všemi společnostmi skupiny máme zajištěno, že všechny procesy expediční logistiky, včetně výstupních dokumentů a etiket, mají jednotnou podobu i pro zákazníka.

Vladimír Dupkanič, Projektový vedoucí KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.

Cíle

  • Manipulace na úrovni jednotlivých kusů.
  • Integrace s linkou a váhou.
  • Expedice mixovaných palet na úrovni kusů.
  • Dodržování pravidel FIFO a FEFO.

Přínosy

  • Eliminace logistických chyb na expedici.
  • Dodržování dat expirace.
  • Snížení stavu skladových zásob.
  • Nižší náročnost inventur.

Společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH je významným světovým producentem a distributorem uměleckých, školních a kancelářských potřeb. Podnik založil v roce 1790 Josef Hardtmuth. V průběhu let se k výrobě grafitových tuh přidal sortiment ve čtyřech základních řadách: umění, škola, kancelář a volný čas. Firma má dnes v nabídce více než 4500 druhů zboží. V roce 2007 holding KOH-I-NOOR uskutečnil domácí i zahraniční akvizice důležité pro další rozvoj společnosti. Firma je nyní přítomna i na Slovensku, v Polsku, Itálii, Bulharsku a Rusku.

Fakta o projektu

Fáze 1 2010 – Analýza procesů ve skladě, nasazení DCIxWMS v expedičním skladě v Českých Budějovicích.
Fáze 2 2012 – Implementace DCIxWMS v distribučním centru v Pelhřimově.
Fáze 3 2013 – Nasazení řešení DCIxWMS v obchodním skladě na Slovensku a ve výrobním závodě v Městci Králové.

 

 Výzvy a rizika projektu

 Požadavky a cíle zákazníka

 Řešení

Společnost Aimtec vytvořila základní koncepci přechodu na nový systém, která byla rozdělena na šest fází. První zahrnovala analýzu aktuálního stavu, kdy bylo potřeba detailně zhodnotit průběh logistických procesů, veškeré problematické pasáže a prvky, které zpomalovaly celý logistický postup. Druhou částí byla specifikace řešení a přínosů nového systému. Třetí krok představoval implementaci DCIxWMS na sklad finálních výrobků a expediční sklad v Českých Budějovicích, další pak následná instalace ve skladu v Pelhřimově a navázané zavedení ve skladu v Senci na Slovensku. Nakonec byla provedena implementace systému ve výrobním závodě v Městci Králové. Zaváděný systém pro řízení skladové logistiky DCIxWMS od Aimtecu byl navržen tak, aby flexibilně komunikoval s interními podnikovými systémy. Jeho základem je otevřenost systému pro budoucí změny. WMS detailně pokrývá ve skladech finálních výrobků a v distribučních centrech procesy od příjmu zboží, včetně kontroly kvality a zadržení neshodného zboží, přes jeho zaskladnění až po expedici ke konečným zákazníkům. Pomocí DCIxWMS lze také provádět velké roční inventury skladu na bázi čárových kódů, stejně tak jako kdykoli během roku pouze nad částí skladu. Součástí dodávky byly i mobilní terminály Intermec. WMS byl integrován s podnikovým informačním systémem K2 a Byznys ERP.

 Přínosy

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.