MENU
×
Home O společnosti Reference EFAFLEX EFAFLEX: Řízení skladu průmyslových vrat

EFAFLEX: Řízení skladu průmyslových vrat

EFAFLEX

Řešení SappyWMS vyvinuté společností Aimtec nabídlo klíčové funkcionality přizpůsobené našim potřebám. Umožnilo nám evidovat výrobek jako jeden celek, přesto, že se nachází ve třech různých baleních a na odlišných skladovacích místech. Prostory jsou nyní lépe využity vzhledem k optimálnímu rozmístění výrobků ve skladu a při změně vlastnictví zásob jsou vlastnosti a umístění manipulační jednotky zachovány. Společnost Aimtec tak naše požadavky vyřešila naprosto bezchybně a ve stanoveném termínu.

Luděk Lhotka, jednatel, EFAFLEX - CZ s.r.o.

Cíle

  • Zefektivnění logistických procesů.
  • Úspora nákladů na skladování.

Přínosy

  • Označení nového regálového skladu pro expedici finálních produktů.
  • Balení vrat (závěs vrat a zárubně) jako jedna manipulační jednotka.
  • Optimalizace skladu finálních výrobků podle rozměrů jednotlivých vrat a volné kapacity skladových míst.
  • On-line přehled o českých i německých zásobách, které jsou uložené v jednom skladovém komplexu.

Společnost EFAFLEX se zabývá vývojem, zdokonalováním a kompletní výrobou průmyslových rolovacích, spirálových a skládacích rychloběžných vrat. Je celosvětovým lídrem v daném odvětví. Vrata jsou využívána v provozech, kde je požadována velká rychlost a četnost otevření a zavření vrat a vysoká odolnost. Hlavní sídlo společnosti je v bavorském Bruckbergu, dceřiné společnosti se nacházejí v Německu, Slovinsku, Česku, Rakousku, Anglii, Polsku, Švýcarsku, Belgii, Nizozemsku a Rusku. Prodejní síť je po celém světě.

 

Fakta o projektu

Fáze 1 listopad 2015–leden 2016 Označení regálového skladu pro expedici a dodávka scannerů pro systémovou podporu logistických procesů
Fáze 2 leden 2016–únor 2016 Automatizace procesu odvedení finálních výrobků.
Fáze 3

únor 2016–2016 Optimalizace uskladňování podle rozměrů finálních výrobků a využití maximální kapacity skladu

 

Výzvy a rizika projektu

Výchozí situace

Společnost EFAFLEX kompletně převedla výrobu kromě elektro dílů z německé do české pobočky, čímž se EFAFLEX – CZ stal výrobcem finálního produktu. V tom okamžiku ale vznikla potřeba na uskladnění a následnou expedici finálních výrobků. Proto bylo nutné vybudovat nový expediční sklad hotových výrobků, navrhnout vhodný layout a rozmístění regálového systému a zavést nový systém pro řízení logistických toků finálních výrobků. Nebylo možné sledovat jednotlivé výrobky bez řízených skladů, také regálový systém potřeboval systémově podpořit. Hotové výrobky jsou rozměrově závislé na potřebách jednotlivých zákazníků a jsou složeny až ze tří balíků, které jsou skladovány na různých místech skladu, ale v informačním systému je však potřeba je evidovat jako jeden celek. Uvedené parametry výrazně zesložiťují nároky na informační systém. Velkým tématem byla optimalizační část informačního systému, který při každém naskladnění balíku musí zkontrolovat všechna volná místa ve skladu a na základě rozměru balíku nalézt optimální místo pro uskladnění tak, aby byl splněn požadavek na maximální efektivitu využití regálového systému.

Požadavky a cíle zákazníka

Řešení

Celý projekt odstartoval na začátku listopadu 2015 a byl rozdělen do tří fází. V první došlo k označení nového regálového skladu pro expedici, ve kterém jsou uloženy finální produkty. Každý výrobek je rozdělen až do tří balení (např. závěs vrat, zárubně aj.), ale v systému představuje jeden kus. Proto je každé balení reprezentováno manipulační jednotkou (Handling Unit – HU). Řešení SappyWMS umožňuje soubor tří balíků, ačkoliv jsou evidovány jako jeden kus, skladovat jako tři HU, které jsou ve skladu umístěny ve třech lokacích. Rozměry každého balení ve skladu jsou při výrobě zadány do HU a řešení navrhuje jejich umístění. Tím je dosaženo optimálního využití stávajícího skladového prostoru a je poskytován přehled o tom, kde se nacházejí jednotlivé komponenty. Dále byl v první fázi nastaven proces vyskladnění na expedici, kdy jsou uživatelům na skeneru zobrazována přiřazená vrata z odesílané dodávky. Předmětem druhé fáze byla automatizace procesů k odvedení finálních výrobků vyrobených v české pobočce, které jsou dále přeprodány německému mateřskému závodu. Hotové výrobky přitom zůstanou ve stejném skladu se zachováním všech vlastností, kde poskytují informace o vlastnictví. Tento proces se skládal ze šesti pracných a časově náročných kroků pro manuální zadávání. Aktivity byly automatizovány, aby dílčí procesy probíhaly na základě jednoho vstupu. Ve třetím kroku implementace SappyWMS byl optimalizován sklad finálních výrobků podle rozměrů jednotlivých vrat a volné kapacity skladových míst. Po naskenování manipulační jednotky nabízí systém vhodnou pozici pro uskladnění v závislosti na jeho rozměrech. Řešení SappyWMS využívá standardní funkcionality, ale je plně flexibilní podle zákaznických požadavků. Efektivnost projektu je možné rychle ověřit vzhledem k implementaci po jednotlivých fázích.

Specifika řešení

Přínosy

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.