MENU
×
Home O společnosti Reference Intertell I malá firma si může dovolit „velký“ systém

I malá firma si může dovolit „velký“ systém

Intertell spol. s r.o.

Finální podání nabídky Aimtec s řešením SappyCar rozptýlilo naše obavy z neúměrně vysoké ceny a náročnosti systému. Díky přednastaveným procesům bylo možné zvládnout implementaci během krátké doby a uvědomujeme si, že jsme pomocí tak osvědčeného řešení, jakým je SAP, získali novou konkurenční výhodu.

Luboš Gaborík, Jednatel společnosti Intertell spol. s r. o.

Cíle

  • Konsolidace podnikových oblastí do jednoho systému.
  • Integrace se stávajícím řešením pro řízení a podporu plánování kapacit lisů a údržby forem.
  • Plánování nákupu a výroby na základě objednávek a odvolávek.
  • Jednoznačná identifikace manipulačních jednotek čárovým kódem.

Přínosy

  • Navýšení obratu při stávajícím počtu zaměstnanců.
  • Přehled o výkonnosti společnosti a zaměstnanců.
  • Eliminace chyb při ručním zadávání dat do systému.

 

Výrobní závod Janovice nad Úhlavou, ČR
Odvětví Automobilový průmysl, ostatní průmysl
Počet zaměstnanců 450
Obrat 590 mil. Kč
Webové stránky www.intertell.cz
Implementační partner AIMTEC Consulting s.r.o.
Použité řešení SappyCar

 

Informace o firmě Firma Intertell spol. s r. o. byla založena v roce 1994. Z počátku byla předmětem činnosti pouze montáž zavíracích systémů pro německého odběratele. Společnost Intertell, spol. s r. o. se specializuje na vývoj, výrobu a montáž výrobků z plastů a kovů pro průmysl. Ve výrobních procesech používají moderní technologie a výrobní postupy. Postupem času společnost zahájila vlastní výrobu termoplastových dílů, rozšířila své provozy i o lisovnu kovů, nástrojárnu a tampónování plastů a začala dodávat také do automobilového průmyslu.

Výchozí situace

Nové zakázky do automobilového průmyslu na druhou stranu představovaly pro Intertell nutnost přizpůsobit se požadavkům zákazníků v tomto odvětví a také nárůst provozních a podpůrných operací ve všech oblastech podnikového hospodářství. Stávající informační systém sice podporoval většinu takovýchto operací, ale velký nárůst společnosti de facto svými potřebami tento systém přerostl. Navíc management firmy postrádal kvalitní kontrolní nástroje pro zpětnou vazbu, která by poukazovala na případné nedostatky v jednotlivých oblastech a jejich dopad na fungování celé firmy. Vedení klatovské společnosti se proto rozhodlo pro výběr nového informačního systému, který by podpořil celkovou integraci jednotlivých podnikových oblastí – výroba, nákup, logistika a finance – při zachování stávajícího počtu zaměstnanců a s funkcionalitou zajišťující výstupy v podobě controllingových reportů pro potřeby manažerského rozhodování.

Požadavky a cíle zákazníka

Řešení

Potřeby a požadavky Intertellu nakonec ve výběrovém řízení nejlépe splnila společnost Aimtec s branžovým SAP All-in-One řešením SappyCar, které využívá předností spojení nejrozšířenějšího informačního sytému SAP ERP a dlouholetých zkušeností společnosti Aimtec v oblasti podpory logistiky, řízení dodavatelského řetězce, elektronické komunikace a repetitive (opakované) výroby v automobilovém průmyslu. Implementací tohoto řešení získala společnost Intertell robustní systém, který podporuje principy štíhlé automobilové výroby a obsahuje nástroje pro podporu finančního řízení, řízení lidských zdrojů a řízení logistiky (včetně výrobní logistiky).

Specifika řešení

Přínosy

 

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.