Produkty

Aimtec DCIx

Získejte detailní kontrolu
nad sklady a výrobou

Digitalizační platforma Aimtec DCIx je inteligentní vrstva mezi systémem ERP a procesy a technologiemi na dílně. Propojuje logistiku, výrobu, kvalitu, expedici, automatizační technologie, stroje a lidi. Díky této horizontální i vertikální integraci získáte okamžitý přehled o chodu celé firmy.

DCIx
480+
procesních šablon
6
let vývoje
7/2
podpora

V čem vám Aimtec DCIx pomůže?

tovarna@2x

MOM

Vertikální propojení informačních systémů (ERP, APS) s technologiemi, lidmi a procesy na každém pracovišti a horizontální propojení od příjmu přes řízení výroby až po expedici (MOM).

Logistika

Řízení interních logistických procesů (WMS) a komplexní řízení automatizačních technologií (například ASRS, AutoStore, AGV, AMR a robotů) ve skladech (MFC).

Výroba

On-line připojení strojů a sběr dat z výroby (MES), řízení kvality (QMS), údržba (MMS) a operativní plánování a organizování výroby (PPS).

Expedice

Řízení expedice podle standardů všech automobilek v módech Just In Time (JIT) a Just In Sequence (JIS), řízení nakládky a vykládky a plánování v grafické plánovací tabuli (YMS).

Reporting

On-line vizualizace na pracovišti a hale, analytický reporting dat pro vyhodnocování, sledování trendů a optimalizace. Zobrazení dat v tabulkách, grafech a ve 2D a 3D vizualizacích.

Proč Aimtec DCIx?

Digitální obraz reality

Digitální obraz reality

Okamžité a on-line informace jsou dostupné pro všechny stupně rozhodování. Systém umožňuje sdílet informace v rámci celého dodavatelsko-odběratelského řetězce.

Rychlost a flexibilita

Rychlost a flexibilita

Aimtec DCIx doplňuje do ERP systémů funkce, které poskytují větší flexibilitu řešení a rychlost implementace. Řešení je připraveno pro jednotlivá odvětví (automotive, plastikáři, strojírenství).

Nepřetržitý provoz

Nepřetržitý provoz

Prediktivní a samoopravující procesy a technologie umožňují stálé fungování systému.

Naši zákazníci často řeší…

background arrows
Proč řídit technologie, lidi a procesy z jednoho místa?
Technologie v závodě jsou od různých dodavatelů a různého stáří. Největší efektivity dosáhnete, pokud se spojí do jednoho funkčního celku. 
Výroba se zastaví, pokud jí chybí požadovaný materiál od logistiky nebo pokud údržbář a kvalitář nepřijdou včas. Propojením všech oblastí eliminujete rezervy a prostoje. 
Upravovat a přenastavovat systém si umí zákazník sám. Pouze velké a zásadní změny konzultujete a zavádíte s našimi specialisty. 

„Digitalizační platforma jako nástroj pro neustálý vývoj. Řiďte firmu, stroje, technologie a lidi na základě přesných dat v reálném čase. Získáte tak potřebnou flexibilitu, rychlost a schopnost agilně reagovat bez jakékoliv prodlevy.“

Rostislav Schwob
ask-arrows

Rostislav Schwob Supply Chain Solutions Director

Rostislav Schwob
quote-arrows
quote-dots

Máte zájem?

Zajímá Vás více informací o produktu Aimtec DCIx? Neváhejte se s námi spojit.

Co dalšího s Aimtec DCIx získáte?

Samoregulace
Automatická reakce výrobních zařízení na změnu podmínek.
Řízení procesů
Kontrola správnosti logistických a výrobních procesů.
Predikce
Předcházení nečekaným situacím na základě analýzy trendů.
Konfigurovatelnost
Process Builder s rozsáhlou knihovnou procesů.
Cloud Native
Aplikace přímo vyvinutá pro cloudové prostředí.
Automatizace
Integrace a řízení na trhu dostupných technologií.

Chytrá integrace s Aimtec DCIx vás přesvědčí

Aimtec vyhrál za své řešení Aimtec DCIx 1. místo v prestižní soutěži Factory Innovation Award 2024 v kategorii Resilient Factory. V té jsou oceněny společnosti pomáhající svým zákazníkům se zvládáním dopadů narušení dodavatelského řetězce – tak, aby na tyto výkyvy bylo možné nejen pružně reagovat, ale také jim předcházet.

>> Číst více

Aimtec FIA Badge

Případová studie

Zpětná sledovatelnost a sekvenční řešení pro globálního automotive dodavatele

Zpětná sledovatelnost bezpečnostních dílů s detailem až na sériová čísla a řízení všech technologických operací a procesů – to byly primární cíle projektu.

Aimtec Insights

Obraťte se na nás

Chcete o Aimtec DCIx zjistit více? Obraťte se na našeho specialistu, který vám představí jeho další specifika, včetně příkladů konkrétních realizací.

Daniel Choc Business Consultant Shopfloor Digitalization & Automation Solutions

cta-arrows