Aimtec MOM

Řešení

Manufacturing
Operations Management

Kontrolujte propojené výrobní procesy
a optimalizujte efektivitu výroby

Horizontální a vertikální integrace

MOM propojuje celý dodavatelsko-odběratelský řetězec a poskytuje přesný a okamžitý digitální obraz. Integruje, monitoruje, řídí a vyhodnocuje všechny procesy související s výrobou v reálném čase.
background arrows
Zvýšení celkové efektivity výroby
Minimalizace ztrát způsobených prostoji, snížením výkonu nebo zvýšením zmetkovitosti. Zásobování výroby materiálem je synchronizováno a výroba je plynulá.
Neustálý monitoring parametrů výroby a okamžitá eskalace nestandardních stavů. Žádný nestandardní kus není puštěn k další operaci a každý nestandardní stav je ověřen kvalifikovaným pracovníkem.
Každá instrukce je automaticky doručena z řídicích systémů na dílnu přímo do stroje nebo technologie. Návazné procesy a operace jsou vzájemně propojeny, aby dosáhly maximální efektivity a minimalizace ztrát. 
Efektivní nástroj pro vzájemné propojení informačního systému se všemi technologiemi. Představuje vrstvu pro inteligentní řízení procesů, lidí a technologií. Vše se nastavuje a mění snadno a rychle.

Naši zákazníci

DENSO
Eissmann Group Automotive
IAC
Rotarex

Komplexní řešení pro celou továrnu

Manufacturing Operational Management (MOM) Manufacturing Execution System (MES) Advanced Planning and Scheduling (APS) Quality Management System (QMS) Warehouse Management System (WMS) Automation JITaJIS

Manufacturing Operations Management (MOM)

Inteligentní vrstva, která propojuje celý dodavatelsko-odběratelský řetězec a poskytuje přesný a okamžitý digitální obraz.

Manufacturing Execution System (MES)

Komplexní řízení a sběr dat z výroby. Řídí, monitoruje a synchronizuje výrobní procesy v reálném čase při přeměně vstupního materiálu a surovin na polotovary a hotové výrobky.

Zjistit více o MES

Pokročilé plánování výroby

Operativní plánování a organizování výroby. Plánování dodavatelského řetězce, například dodavatelů, smluvních výrobců nebo výrobců repasovaných výrobků.

Zjistit více o plánování výroby

Quality Management System (QMS)

Správa a řízení zásad kvality a standardních operačních postupů (SOP). Zahrnuje požadavky zákazníků, dokumenty kvality, postupy a protokoly auditů nebo řízení neshod/rizik. 

Zjistit více o QMS

Warehouse Management System (WMS)

Řízení interních logistických procesů s díly, materiály, polotovary a finálními výrobky ve skladech i ve výrobě. Skladování a navážení. 

Zjistit více o WMS

Automatizace a MFC

Řízení všech technologií jako jednoho celku. Polo- i plně automatické provozy. 

Více o automatizaci

Just In Sequence / Just In Time (JIS/JIT)

Podpora JIS/JIT dodavatelských konceptů všech automobilových výrobců, denní dodávky, expedice a montáž v sekvenci. 

Zjistit více o JIS/JIT

„Neomezujte své plány na dílčí části systému. Přemýšlejte o komplexním MOM řešení, které pokryje logistiku, výrobu, kvalitu a údržbu jako celek a zároveň vás propojí s dodavateli a zákazníky.”

Zbyněk Černý
ask-arrows

Zbyněk Černý Project Delivery Manager

Zbyněk Černý
quote-arrows
quote-dots

Propojte MOM s dalšími systémy a technologiemi

MOM v sobě integruje výrobu, kvalitu, logistiku nebo údržbu. Jeho hranice lze ale dále posunout a propojit jej se všemi dostupnými informačními řídicími systémy a technologickými zařízeními.

řešení SAP

MOM v systému SAP

Řešení s využitím existujícího systému SAP, jeho infrastruktury a dat.

FlexSim MOM

Vizualizace reality a simulace řešení

Využijte možnosti digitálního dvojčete pro okamžitý otisk reality ve virtuálním prostředí nebo modelujte variantní řešení díky simulačnímu softwaru FlexSim. Získejte přehled nad komplexními systémy.
Doplňte vaše MOM řešení o zařízení Zebra

Doplňte vaše MOM řešení o zařízení Zebra

Zebra Technologies poskytuje široké portfolio produktů a služeb v oblasti automatické identifikace. Poradíme vám s výběrem té nejvhodnější technologie.

Případová studie

Od papíru k automatickému sběru dat a plánování výroby

Komplexní MOM řešení zvýšilo celkovou kapacitu výroby o 20 % a výrazně zkrátilo dobu inventury o více než 4 dny díky vyšší kvalitě dat. 

Aimtec Insights

Obraťte se na nás

Chcete o řešení vědět více? Obraťte se na našeho specialistu, který vám představí veškerá jeho specifika včetně příkladů konkrétních realizací.

Daniel Choc Business Consultant Shopfloor Digitalization & Automation Solutions

cta-arrows