MENU
×
Home O společnosti Reference PepsiCo Řízení pražského distribučního skladu

Řízení pražského distribučního skladu

PepsiCo, Inc.

Aimtec má zkušenosti se zakázkami v řadě zemí a je tak schopen řídit projekty pro skladové hospodářství nejen v pražském závodě, ale i v ostatních částech Evropy.

Tomáš Koubek, Business Services Manager – Central Europe v PEPSICO CZ s.r.o.

Cíle

  • Sledování unikátních manipulačních jednotek (handling units).
  • Snížení pracnosti a eliminace inventurních rozdílů.
  • Dodržování pravidel FIFO a FEFO.
  • Bezchybná expedice.
  • Optimalizace využití skladu.
  • Integrace na balící linku.

Přínosy

  • Přesná evidence zboží na skladě.
  • Zajištění zpětné sledovatelnosti.
  • Výrazné zrychlení měsíčních i cyklických inventur.

 

Výrobní závod Praha Vysočany, ČR
Odvětví Potravinářský průmysl
Počet zaměstnanců 502
Obrat 2,191 mld. Kč
Webové stránky  www.pepsico.cz
Implementační partner AIMTEC a. s.
Použité řešení SappyWMS

 

 

Informace o firmě Pepsi je v současnosti jednou z největších potravinářských společností na světě. Vyrábí a prodává produkty v 19 výrobkových řadách více než 880 milionům spotřebitelů po celém světě. V České republice reprezentuje značku Pepsi firma PEPSICO CZ s.r.o., která vyrábí a distribuuje nealkoholické nápoje světových značek např. Pepsi, Mirinda, 7Up, Schweppes, Canada Dry, Lipton Ice Tea nebo TOMA. Součástí bohatého sortimentu jsou i bramborové lupínky Lay´s. PEPSICO CZ s.r.o. vlastní dva výrobní závody pro stáčení nápojů – v pražských Vysočanech a v Teplicích nad Metují ve východních Čechách.

Fakta o projektu

Celková doba projektu 6 měsíců (leden 2011–červen 2011)

Fáze 1

Integrace SappyWMS do existujícího prostředí verze SAP 4.5B.

Doprogramování funkcionality Handling units (manipulační jednotky) pro SAP verze 4.5B.

Fáze 2

Integrace řešení na hardwarové komponenty – scannery, aplikátory etiket, tiskárny Celková pracnost projektu 170 člověkodní 20 lidí ve skladu.

Fáze 3

Projekt pokračoval implementací v dalších závodech - v Teplicích nad Metují, Malackách, ve 2 závodech v Polsku a jednom v Maďarsku.

 

Projekt pokračoval implementací v dalších závodech - v Teplicích nad Metují, Malackách, ve 2 závodech v Polsku a jednom v Maďarsku.

Výzvy a rizika projektu

 

Výchozí situace

Management společnosti Pepsi složený z mezinárodních představitelů hledal pro pražský závod ve Vysočanech řešení, jak efektivněji řídit sklad výrobků s cílem zavedení i do druhého závodu v České republice a dalších závodů na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Výběrové řízení vyhrála společnost Aimtec s vlastním řešením SappyWMS, které je vyvinuto na platformě SAP ERP. Aimtec byl vedením Pepsi od začátku vnímán jako silný partner, který je schopen řídit komplexní logistické projekty nejen v pražském závodě, ale i v ostatních částech Evropy.

 

Požadavky a cíle zákazníka

Během konzultací se zástupci Pepsi byly vydefinovány hlavní požadavky a cíle:

 

Řešení

V pražském závodě společnosti PEPSICO CZ s.r.o. bylo implementováno řešení SappyWMS, ve kterém se pojí know-how získané na řadě projektů, vývoj odrážející požadavky zákazníků v oblasti logistiky a ověřená funkcionalita modulů informačního systému SAP. SappyWMS ve skladu společnosti Pepsi doplnilo funkcionalitu standardní komponenty pro vedení zásob a řízení skladů (MM/WM) ve stávajícím podnikovém informačním systému SAP ERP. V projektu byly použity standardní vývojové prostředky a nástroje SAP (ABAP). SappyWMS bylo integrováno do existujícího prostředí verze SAP 4.5B. Řízení skladu Pepsi dostalo nový rozměr, který vychází z konceptu evidence výrobků založené na sledování unikátních manipulačních jednotek (Handling units). Jedná se o jednoznačně identifikovatelné balení unikátním číslem, se kterým je možno bez jakékoliv další úpravy manipulovat. Ke každé manipulační jednotce se sledují potřebné informace – sériové číslo, šarže, expirace, datum výroby, množství, balicí předpis včetně obalového materiálu. Tím je zajištěna sledovatelnost skladových položek. Jednotlivé skladové transakce od výdeje materiálu do výroby přes příjem hotového výrobku z výroby nebo nakupovaného zboží po zaskladnění jsou prováděny on-line čtečkami čárového kódu. Předmětem dodávky bylo také zkvalitnění procesů doplňování do vychystávacích pozic, expedování výrobků ze skladu a provádění inventur.

 

Specifika řešení

 

Přínosy

 

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.