MENU
×
Home O společnosti Reference VPS Logistics: Integrované řešení pro řízení logistických...

VPS Logistics: Integrované řešení pro řízení logistických služeb s velkou přidanou hodnotou

Okamžitě měřitelným přínosem nového skladového systému je, že klíčový zákazník přesunul další značnou část zásob od konkurenční společnosti do našeho skladového areálu ihned po uvedení aplikace v život a jejím ověření.

Jindřich Šmied, Ředitel VPS Logistics, s.r.o.

Cíle

 • Zajištění elektronické komunikace s obchodními partnery.
 • Příjem zboží s využitím elektronického avíza (ASN) od dodavatele.
 • Přesná a aktuální informovanost zákazníků o stavu zásob pomocí EDI.
 • Využití EDL procesů VDA4913 a DESADV 96.

Přínosy

 • Vyhovění požadavkům obchodních partnerů.
 • Snížení chybovosti o 99 %.
 • 100 % zajištění vychystávání zboží podle pravidel FIFO/FEFO.
 • Redukce času o 20 % při manipulaci se skladovaným zbožím.
 • Přesné inventury.
 • Zatraktivnění pozice VPS Logistics na trhu 3PL poskytovatelů.
 • Přínos konkurenční výhody pro zákazníky společnosti VPS Logistics.

Ryze česká společnost VPS Logistics, s.r.o. nabízí komplexní služby v oblasti dopravy, skladování, obalového hospodářství včetně mytí obalů, celní deklarace a poradenství v logistice. Provádí mezinárodní i vnitrostátní nákladní a osobní dopravu včetně spolehlivých dodávek formou Just - In - Time. Pro potřeby skladování firma disponuje sklady ve Zdicích strategicky umístěnými u dálnice D5 mezi Prahou a Plzní. Mezi zákazníky patří firmy z automobilového, potravinářského a oděvního průmyslu.

Výchozí situace

VPS Logistics potřebovala jednotnou platformu, na základě které dokáže rychle reagovat na měnící se požadavky stávajících zákazníků a je jim schopna poskytnout přesné, detailní a on-line informace o veškerých logistických pohybech. Požadovala, aby tento systém byl jednoduše nastavitelný rovněž na potřeby nových zákazníků z diametrálně odlišných odvětví. Vedení se proto rozhodlo investovat do nákupu nových informačních technologií, které budou podporovat a řídit interní logistické procesy v nově postavené skladové hale a současně zajistí elektronickou komunikaci s obchodními partnery. Investice přispějí ke zvýšení konkurenceschopnosti VPS na trhu poskytovatelů logistických služeb.

 Požadavky a cíle zákazníka

Řešení

V rámci výběrového řízení na dodávku nového informačního systému uspěla firma Aimtec, která nabídla jednak logistický informační systém DCIxWMS, ale i řešení pro B2B komunikaci Axway TradeSync Integration Manager. TradeSync je propojený s Warehouse management systémem DCIxWMS tzn., že v reálném čase fungují jako jednotný systém. Oba systémy obsahují grafické konfigurátory, díky kterým je možné systém rychle přizpůsobit procesům v různých odvětvích. Společnost Aimtec byla rovněž vybrána pro své odborné znalosti specifických požadavků logistických firem a vnesení know-how z oblasti automotive. V roce 2010 bylo implementováno rozšíření stávajícího systému pro zajištění skladového hospodaření zákazníků z oděvního průmyslu. V současné době je nastavována EDI komunikace s novým klientem, firmou Valeo Výměníky Tepla, na standardu DESADV 96.

Specifika řešení

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.