MENU
×
Home O společnosti Reference Integrované řešení pro řízení logistických služeb s...

Integrované řešení pro řízení logistických služeb s velkou přidanou hodnotou

Okamžitě měřitelným přínosem nového skladového systému je, že klíčový zákazník přesunul další značnou část zásob od konkurenční společnosti do našeho skladového areálu ihned po uvedení aplikace v život a jejím ověření.

Jindřich Šmied, Ředitel VPS Logistics, s.r.o.

Cíle

 • Zajištění elektronické komunikace s obchodními partnery.
 • Příjem zboží s využitím elektronického avíza (ASN) od dodavatele.
 • Přesná a aktuální informovanost zákazníků o stavu zásob pomocí EDI.
 • Využití EDL procesů VDA4913 a DESADV 96.

Přínosy

 • Vyhovění požadavkům obchodních partnerů.
 • Snížení chybovosti o 99 %.
 • 100 % zajištění vychystávání zboží podle pravidel FIFO/FEFO.
 • Redukce času o 20 % při manipulaci se skladovaným zbožím.
 • Přesné inventury.
 • Zatraktivnění pozice VPS Logistics na trhu 3PL poskytovatelů.
 • Přínos konkurenční výhody pro zákazníky společnosti VPS Logistics.

 

Výrobní závod Zdice, ČR
Odvětví Logistika, 3PL poskytovatel
Počet zaměstnanců 100
Obrat 100 mil. Kč
Webové stránky www.vpslog.com
Implementační partner AIMTEC a. s.
Použité řešení DCIxWMS a TradeSync Integration Manager

 

 Ryze česká společnost VPS Logistics, s.r.o. nabízí komplexní služby v oblasti dopravy, skladování, obalového hospodářství včetně mytí obalů, celní deklarace a poradenství v logistice. Provádí mezinárodní i vnitrostátní nákladní a osobní dopravu včetně spolehlivých dodávek formou Just - In - Time. Pro potřeby skladování firma disponuje sklady ve Zdicích strategicky umístěnými u dálnice D5 mezi Prahou a Plzní. Mezi zákazníky patří firmy z automobilového, potravinářského a oděvního průmyslu.

Výchozí situace

VPS Logistics potřebovala jednotnou platformu, na základě které dokáže rychle reagovat na měnící se požadavky stávajících zákazníků a je jim schopna poskytnout přesné, detailní a on-line informace o veškerých logistických pohybech. Požadovala, aby tento systém byl jednoduše nastavitelný rovněž na potřeby nových zákazníků z diametrálně odlišných odvětví. Vedení se proto rozhodlo investovat do nákupu nových informačních technologií, které budou podporovat a řídit interní logistické procesy v nově postavené skladové hale a současně zajistí elektronickou komunikaci s obchodními partnery. Investice přispějí ke zvýšení konkurenceschopnosti VPS na trhu poskytovatelů logistických služeb.

 Požadavky a cíle zákazníka

Řešení

V rámci výběrového řízení na dodávku nového informačního systému uspěla firma Aimtec, která nabídla jednak logistický informační systém DCIxWMS, ale i řešení pro B2B komunikaci Axway TradeSync Integration Manager. TradeSync je propojený s Warehouse management systémem DCIxWMS tzn., že v reálném čase fungují jako jednotný systém. Oba systémy obsahují grafické konfigurátory, díky kterým je možné systém rychle přizpůsobit procesům v různých odvětvích. Společnost Aimtec byla rovněž vybrána pro své odborné znalosti specifických požadavků logistických firem a vnesení know-how z oblasti automotive. V roce 2010 bylo implementováno rozšíření stávajícího systému pro zajištění skladového hospodaření zákazníků z oděvního průmyslu. V současné době je nastavována EDI komunikace s novým klientem, firmou Valeo Výměníky Tepla, na standardu DESADV 96.

Specifika řešení

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.