MENU
×
Home Řešení Material Flow 4.0 / Internal Logistics 4.0 Just in Sequence

Just in Sequence

S narůstající komplexitou aut zapojují OEM do sekvenčních procesů stále více dodavatelů. Doposud se celé moduly sekvencovaly v režimu Syncro a dodavatel musel být ve vzdálenosti do desítek minut od OEM závodu. Nyní se ovšem stále častěji setkáváme se sekvencováním na dálku. Procesy typu "Perlenkette" používají již i výrobci užitkových vozidel. V komplexních modulech jsou navíc často zabudovány bezpečnostní díly, které vyžadují speciální řízení procesu montáže a plnou zpětnou sledovatelnost.

Varianty řešení

Ship to Sequence

Sekvencování dílů při expedici. Jedná se o nejjednodušší a extrémně rychlý projekt. Zasvětíme vás do světa sekvencování a při jednání s OEM vás podpoříme naším know-how. Součástí tohoto řešení je EDI, validace a zpracování zpráv, etiket a dokumentů přesně podle zadání OEM, kontrola sekvence, řazení palet a také zpětná sledovatelnost.

3PL Sequencing

Skladování a expedice/montáž v sekvenci pro více dodavatelů. Jste-li logistická společnost, v extrémně krátkém čase vám nasadíme řešení, které kompletně podpoří vaše logistické i montážní procesy. Toto řešení sekvencuje až pro desítky dodavatelů a řeší s tím spojenou celkovou skladovou logistiku, dispozici a komunikaci s dodavateli.

Assembly to Sequence

Výroba modulů v pořadí sekvence. Tyto komplexní projekty umíme správně zacílit, nadefinovat a poté řídit. Jsou náročné zejména na koordinaci s dodávkami výrobních technologií. Nabízené řešení pro vás kompletně plánuje celý proces, řídí dávkovou výrobu i správný postup vlastní sekvenční montáže, zajišťuje kompletní sledovatelnost a stará se o veškeré obslužné logistické procesy.

Spolupracujte s námi

V čem jsme lepší

Zpětná sledovatelnost s VIN a sériovými čísly

Díky sledování lotů či sériových čísel zastavěných komponent a následné detailní dokumentaci všech parametrů kompletního výrobního postupu je možná zpětná sledovatelnost finálního výrobku na úrovni VIN nebo sériového čísla.

Flexibilita a stabilita, robustnost zároveň

Nabízíme maximálně flexibilní řešení bez nutnosti programování. Naše stavebnicová architektura zajišťuje stabilitu řešení, jelikož všechny použité moduly spadají pod komplexní program automatického testování.

Více než prostý Just in Sequence

Na problematiku sekvencování nahlížíme s nadhledem a vyřešíme pro vás všechny navazující funkční oblasti. Postaráme se o vše od zajištění EDI komunikace přes JIS k řízení logistiky (WMS), plánování a řízení dávkové výroby (MES) a řízení sekvenčních montáží (MES) až po hlídání všech pravidel kvality (QMS).

Integrace automatizačních technologií

Připojíme vaše řešení ke strojům, senzorům a dalším technologiím prostřednictvím OPC, API nebo s využitím A/D převodníků. Integrace je možná jak pro technologie řízení výroby i montáže, tak i pro technologie v logistice jako Pick by Light, e-kanban, řízení dopravníků či automatických skladovacích systémů.

Výhody a přínosy

Zvolte si nás

Související produkty

  • DCIxJIT/JIS

    Řešení určené pro automatické řízení dodávek Just in Time nebo Just in Sequence. Zajišťuje přesnou expedici výrobků včetně jejich označení,...

  • DCIxPortal

    Jedná se o webový portál, který propojuje dodavatele, odběratele a logistické poskytovatele a umožňuje jim sdílet aktuální a přesné informace v...

  • SappySD

    Zlepšete své řízení odbytu a distribuce v SAP ERP. Udělejte svůj produkt skvělým...

Zaujalo Vás to? Kontaktujte experta Daniel Choc Kontaktovat
Aimtec
© Aimtec All rights reserved.