MENU
×
Home O společnosti Novinky DCIxWMS zajišťuje sledovatelnost materiálu ve společnosti...

DCIxWMS zajišťuje sledovatelnost materiálu ve společnosti Kemmler

Německá společnost Kemmler, dodavatel do automobilového průmyslu, zavedla do svých poboček v České republice a Německu systém umožňující řízení interního skladu kabelových svazků. Sklad potřeboval zajistit výdeje podle pravidel FIFO a zpětnou sledovatelnost materiálu, aby splnil náročné požadavky automobilového průmyslu a normy ISO/TS 16949. Tok materiálu a hotových výrobků řídí systémem DCIxWMS od společnosti Aimtec. Do budoucna společnost Kemmler zvažuje rozšíření řešení do bulharské pobočky.

Zrychlení inventur a zavedení zero mislabeling

Pobočka společnosti Kemmler v Rožmitále pod Třemšínem, která vyrábí kabelové svazky do automobilů, požadovala systém pro řízení materiálu a hotových výrobků.  Ten byl nutný, pro přehlednější stav zásob cívek na skladě. Bylo třeba zajistit také vychystávání podle FIFO jak do výroby, tak i na expedici, a zpětnou sledovatelnost kabelů, která je pro společnost Kemmler klíčová. Jedině tak může splnit podmínky ISO/TS standardů. Ve výchozím stavu byla spotřeba materiálu závislá na počtu operátorů ve skladu, přehled byl evidován v papírové formě a informace byly manuálně přepisovány do ERP systému.

Implementačním partnerem se stala společnost Aimtec se svým řešením pro řízení skladů a logistiky DCIxWMS. Skladové operace jsou evidovány v systému v reálném čase pomocí skenování čárových kódů. Odpadá tak pracnost s přepisováním a jsou eliminovány lidské chyby. Systém DCIxWMS zpřesňuje stav kabelových svazků, umožňuje navádění pracovníků pomocí radiofrekvenčních terminálů na skladovou pozici, a tím snižuje čas nutný pro logistické operace. Produkt umožňuje zrychlení inventur a eliminaci chyb značení expedovaných manipulačních jednotek zákaznickými VDA etiketami zavedením tzv. zero mislabeling. DCIxWMS je integrován na celopodnikový systém Infor Xpert. 

„Implementací systému DCIxWMS jsme získali zpětnou traceabilitu a systémově jsme podpořili vychystávání podle FIFO.  Produkt na řízení skladů jsme v první řadě potřebovali pro splnění vysokých automotive standardů a také pro zlepšení řízení materiálu a jeho kontrolu,“ doplňuje k projektu Hicham Boumediane, Head of Global Quality, Kemmler.

Implementace systému začala v listopadu 2016 a produktivní provoz byl spuštěn na začátku února 2017. Do budoucna je plánováno rozšíření do bulharské pobočky.

KEMMLER ELECTRONIC, s.r.o.

Společnost KEMMLER ELECTRONIC s centrálou v německém městě Freiberg am Neckar je předním světovým výrobcem dílů elektrického a elektronického zařízení pro motorová vozidla. Ve své pobočce v Rožmitálu pod Třemšínem se zaměřuje na výrobu komponent elektrického nářadí a kabelových svazků pro OEM dodavatele, kterými jsou například VW, Renault, Porsche, Ford, Audi nebo Daimler.

Další novinky

11. 10. 2018

Odvoláváme, co jsme objednali, objednáváme, co jsme odvolali! Odvolávky. Termín a hlavně proces, který se musí naučit všichni, kdo chtějí přežít a...

4. 9. 2018

Elektronická výměna dat (EDI) je standardem ve stále více oborech. V automotive je EDI nekompromisně vyžadována nejen všemi světovými...

13. 8. 2018

Automotive je na své dodavatele náročný jako málokterý jiný obor. Nejenže jednotlivé komponenty musí splňovat přísná kritéria na kvalitu a...

7. 8. 2018

Od září nás opět čekají zajímavé konference a workshopy, na kterých nás můžete potkat. Začínáme v září v Praze, pokračujeme přes Německo a...

Všechny novinky
Aimtec
© Aimtec All rights reserved.