presses-dots

Tiskové zprávy

23. 5. 2023

Konference TAL 2023 odhalila schopnosti, bez kterých se v automotive logistice neobejdete

Co se skrývá za oponou Digital Factory? Odpověď hledali řečníci na 22. ročníku konference Trends in Automotive Logistics (TAL), která se konala 16. května v Plzni a přilákala téměř čtyři sta účastníků. Organizátoři akce, společnost Aimtec ve spolupráci s IHK Regensburg a DTIHK, si dali za cíl nabídnout prostor ke sdílení reálných zkušeností a ověřených postupů z digitalizačních projektů v oblasti výroby, logistiky a IT v automotive. Jaká slova skloňovali řečníci konference nejvíce? Odolnost, flexibilita a standardizace.

3. 5. 2023

Zákazník společnosti Aimtec, Continental Automotive, získal ocenění elogistics Award za implementaci AutoStore

Continental Automotive, dodavatel interiérové elektroniky světových automobilek, získal cenu elogistics Award 2023 za úspěšné zavedení skladovacího systému AutoStore ve svém výrobním závodě v Brandýse nad Labem. Na tomto náročném projektu se společností Continental  jako systémový integrátor spolupracovala společnost Aimtec, která je expertem na digitalizaci. Implementace systému AutoStore je součástí digitalizační strategie v závodech společnosti Continental. Držitelé letošních cen byli vyhlášeni dne 26. dubna 2023 na kongresu automobilového průmyslu AKJ v Saarbrückenu. Continental získal ocenění v kategorii Procesy a nástroje.

12. 4. 2023

AIMTEC Production Order Confirmation je nyní k dispozici na SAP® Store

Díky integraci se systémem SAP S/4HANA®, poskytuje společnost Aimtec zákazníkům funkce založené na řešeních SAP přímo pro shop floor.

12. 4. 2023

Konference Trends in Automotive Logistics 2023 zve k nahlédnutí do zákulisí Digital Factory

Experti z evropského automotive přijedou 16. května do Plzně na konferenci Trends in Automotive Logistics (TAL) diskutovat o trendech formujících toto odvětví. Již 22. ročník akce pořádá společnost Aimtec ve spolupráci s IHK Regensburg a Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou. Letos umožní účastníkům objevit, co se skrývá „Behind the Scenes at the Digital Factory“.  

10. 3. 2023

#AimtecHackathon 2023: Programátoři pomáhali lidem s handicapem. Za 40 hodin vznikly unikátní projekty s přesahem

Přes 70 hackerů, 12 týmů a přesně 40 hodin programování. To vše s jediným cílem – pomoci lidem s handicapem, kteří na akci přinesli celý seznam problémů, jakým musí denně čelit. To byl v kostce letošní #AimtecHackathon 2023 s podtitulem „Když kód pomáhá“, který se konal ve dnech 3.–5. března v plzeňské Moving Station. Jaké projekty se za tak krátký čas zrodily? A splnily zadání?

25. 10. 2022

Aimtec konsoliduje firemní strukturu

Poskytovatel softwarových řešení Aimtec mění podobu korporátní struktury. Dvě dceřiné společnosti Aimtec Consulting a Aimtec Outsourcing  přecházejí pod křídla mateřské firmy Aimtec. Pro zákazníky a obchodní partnery sloučených společností se nic nemění, všechny závazky, práva a povinnosti přebírá zastřešující entita Aimtec a.s. Důvodem fúze je především zefektivnění vnitřních procesů a administrativy.