Tisková zpráva

Firma Aimtec získala jednu z Cen německého hospodářství 2023

  • 15. 11. 2023
Aimtec získal Cenu německého hospodářství 2023

Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK), největší bilaterální hospodářská komora v ČR, vyhlásila v úterý vítěze prvního ročníku Deutscher Wirtschaftspreis|Ceny německého hospodářství. Firmy soutěžily ve třech kategoriích, další dvě získaly speciální cenu.

V kategorii Energetická efektivita vyhrála se svojí myšlenkou nahrazování plastu myceliem firma myco. Hned dvě firmy se dělí o první místo v kategorii Digitalizace & Inovace, a to ostravský BioHealing a brněnský Codasip. Za Udržitelný rozvoj lidských zdrojů byla oceněna firma Dřevodílo. Speciální cenu „Udržitelná německá investice v ČR“ si odnesla firma SUSPA. Cenu Delegace bavorského hospodářství v České republice pak získala společnost Aimtec. Celou akcí provázela moderátorka Daniela Brzobohatá. Slavnostní udílení proběhlo 14. listopadu jako součást oslav jubilejního roku komory s mottem 30 Jahre #MehrWert | 30 let přidáváme hodnotu.

Transformace ekonomiky. To je alfa a omega aktuální hospodářské situace, na kterou se firmy musí dostatečně dobře připravit, aby ji mohly efektivně překlenout. Staré businessové vzorce přestávají platit, společnosti musí prokázat vysokou přidanou hodnotu (německy #MehrWert), přehodnotit svoji dosavadní strategii a být extrémně flexibilní.

„Za inovativní postupy a agilní sílu jsme letos ocenili české firmy do 500 zaměstnanců, které vytvářejí onu přidanou hodnotu nejen pro česko-německé, ale i pro celé evropské hospodářství,“ říká Bernard Bauer, výkonný člen představenstva ČNOPK. O výherci Ceny německého hospodářství rozhodla odborná porota složená z klíčových představitelů podniků a institucí českého a německého hospodářství.

Zvláštní Cenu delegace Bavorského hospodářství v ČR si odnesla firma Aimtec. Roman Žák a Jaroslav Follprecht rozpoznali potenciál digitalizace mnohem dříve než většina ostatních. Propojili logistiku, výrobu, kvalitu a expedici s automatizačními technologiemi, lidmi a stroji především v automobilovém průmyslu, který je pro české a německé hospodářství nejdůležitější. „Velkou roli při rozhodování hrálo i to, že Aimtec každoročně pořádá mezinárodní konferenci Trends in Automotive Logistics, která se koná mj. ve spolupráci s Obchodní a průmyslovou komorou Regensburg,“ říká Ursula Heinzel z Bavorského ministerstva hospodářství, regionálního rozvoje a energetiky.

Konference TAL (Trends in Automotive Logistics) je akcí, na které se pravidelně setkávají inspirativní řečníci z praxe i z akademické sféry s odborníky z výroby, logistiky a IT. Je to zároveň příležitost diskutovat o aktuálních tématech v logistice, výrobě nebo integraci a o využití nových technologií, metod a prostředků z oblasti digitalizace. Na rok 2024 chystá Aimtec již 23. ročník této konference.


Cena německého hospodářství se koná za podpory Spolkového ministerstva hospodářství a ochrany klimatu (BMWK) a pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
Prémiovými partnery výročí ČNOPK 30 Jahre #MehrWert | 30 let přidáváme hodnotu jsou: Svobodný stát Bavorsko, IHK Drážďany, Adastra, Borgers CS, Bosch Group CZ, Siemens CZ a Škoda Auto. Partnery jsou Fielmann CZ, Hochtief CZ, Lufthansa Group, Man Truck & Bus CZ, Pražská energetika a M2C.
Mediálním partnerem akce jsou Hospodářské noviny a týdeník Ekonom. Podpůrnými partnery Ceny německého hospodářství jsou Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky (AMSP ČR), CzechInvest, Hospodářská komora České republiky a další.
Tiskové fotografie
Více informací o výročí ČNOPK naleznete na stránkách: https://www.mehrwert.cz/.

Kontakt pro média:
Marie Mundilová
Chief Marketing Officer
marie.mundilova@aimtecglobal.com
+420 732 664 815

Aimtec
Jsme průvodci výrobních a logistických firem při digitální transformaci. Naše řešení integrujeme společně s nejnovějšími technologiemi do jednoho funkčního celku tak, aby digitalizace byla skutečným přínosem.