MENU
×
Home O společnosti Reference SEOYON E-HWA SEOYON E-HWA: Plastové díly do KIA a Hyundai

SEOYON E-HWA: Plastové díly do KIA a Hyundai

SEOYON E-HWA CO., LTD

Profesionální přístup odborníků ze společnosti Aimtec a jejich zkušenosti s principy dodávek do KIA a Hyundai nás přesvědčily již na projektu EDI, proto jsme neváhali jim zadat další zakázku. Tentokrát jsme se rozhodli nasadit systém DCIxWMS, který bude detailně spravovat skladové hospodářství.

Ján Hladký, Finance Manager

Cíle

  • Úspora času při manipulaci s materiálem a hotovými výrobky.
  • Snížení chybovosti při manipulaci.
  • Zajištění on-line informací o skladových zásobách a pohybech.
  • Zajištění on-line informací o rozpracované výrobě.

Přínosy

  • 100% dodržování standardu FIFO.
  • 30% úspora času při manipulaci s materiálem a hotovými výrobky.
  • Snížení chybovosti o 99 %.
  • Zrychlení a zpřesnění inventur.

 

Společnost HANIL E-HWA AUTOMOTIVE patřila do koncernu HANIL E-HWA Co., Ltd., založeného v roce 1972 v Koreji. Koncern změnil od začátku roku 2016 své korporátní jméno na SEOYON E-HWA C o.,Ltd. Soustřeďuje se na výrobu dveřních výplní a dalších interiérových komponent do osobních automobilů. Řadí se k nejvýznamnějším korejským výrobcům interiérových plastů a textilií pro automobilový průmysl. Koncern vlastní zahraniční závody v Číně, Indii, Turecku, USA, Polsku a na Slovensku. Slovenská pobočka vznikla v roce 2005. Dodává do automobilky KIA. Polský závod Bażanowice do Hyundai.

Fakta o projektu

DCIxWMS předcházela dodávka EDI řešení. Celková doba projektu DCIxWMS v Povážské Bystrici 4 měsíce (březen 2012–červen 2012). Roll up řešení DCIxJIT/JIS a TSIM do dalšího závodu v Bażanowicích.

Fáze 1 Implementace systému DCIxWMS v Povážské Bystrici.
Fáze 2 Projekt pokračoval implementací na další 3 závody – Ustroń, Bażanowice, Dubnica nad Váhom.
Fáze 3 Implementace systému DCIxJIT/JIS v Bażanowicích.

 

Výzvy a rizika projektu

Výchozí situace

V roce 2005 vznikla slovenská pobočka korejské společnosti SEOYON E-HWA COMPANY v Považské Bystrici. Koncern SEOYON tak reagoval na silnou poptávku po plastových dílech nově vzniklých závodů KIA Motors na Slovensku a Hyundai v České republice. Slovenská pobočka SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA neustále rostla a zákazníci KIA, Hyundai a MOBIS na ní začali klást nové požadavky. Vedení v Považské Bystrici se proto obrátilo na společnost Aimtec, která v krátkém časovém horizontu 3 týdnů dodala robustní nástroj pro elektronickou komunikaci TradeSync Integration Manager. Na začátku se jednalo o standardizaci komunikace mezi SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE a automobilkou Hyundai. Po půl roce se ukázalo, že SEOYON potřebuje řídit efektivnějším způsobem i logistiku. Do této doby byl hlavním nástrojem pro logistiku Excel. Lidé manuálně zpracovávali data do ERP systému. Výroba byla zásobována neřízeně. FIFO fungovalo pouze pro JIS díly a inventury byly prováděny velmi komplikovaně. SEOYON proto opět oslovil Aimtec jako zkušeného ověřeného dodavatele v oblasti logistických procesů v automobilového průmyslu.

Požadavky a cíle zákazníka

Řešení

Po uvedení EDI řešení TradeSync Integration Manager v Považské Bystrici do produktivního provozu, které trvalo jeden měsíc, byl ve stejné pobočce nasazen systém pro správu skladového hospodářství DCIxWMS od téhož dodavatele, společnosti Aimtec. Flexibilní a modulární informační systém DCIxWMS pokrývá ve společnosti SEOYON veškeré důležité logistické procesy. Konkrétně se jedná o příjem materiálu na sklad, kontrolu kvality, zaskladnění, výdej do výroby, příjem z výroby, zaskladnění do skladu finálních výrobků a expedici. Dodávka byla spojena rovněž s pořízením hardwarového vybavení, konkrétně se jednalo o 15 kusů čteček Zebra MC 3190-G a tiskárny Intermec. Součástí projektu byla integrace na současný podnikový informační systém MIS. Půl roku poté, co se logistický systém DCIxWMS osvědčil v závodě v Považské Bystrici, dochází k nasazení stejného řešení do dalších lokací společnosti SEOYON. Společnost SEOYON po projektech na DCIxWMS uvažuje, jak efektivněji řídit komunikaci se svými dodavateli pomocí webEDI řešení. Celý koncept spočívá v tom, že SEOYON pouze vystaví objednávku na web, dodavatel podle ní vytiskne expediční etikety a nalepí je na svoji dodávku. SEOYON nemusí na příjmu nic značit a příjem probíhá bez chyb. Další plánovanou oblastí pro rozvoj je podpora kvality manažerů při testování a vyhodnocování dodávek od dodavatelů. Od října 2014 následoval projekt implementace DCIxJIT/JIS a EDI řešení TradeSync Integration Manager v polském závodě v Bażanowicích. Odkud SEOYON prostřednictvím DCIxJIT dodává díly do automobilky Audi v Ingolstadtu a díky DCIxJIS do Carlsbadu.

Specifika řešení

Přínosy

 

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.