MENU
×
Home O společnosti Reference RKT GmbH Standardizace interní logistiky po vzoru odvětví...

Standardizace interní logistiky po vzoru odvětví automotive otevřela medical firmě cestu k novému byznysu

RKT GmbH

 

Německá společnost RKT se zaměřuje na výrobu plastových produktů používaných ve zdravotnictví a farmaceutickém průmyslu. Jde tedy o specializaci s vysokými nároky na sterilitu prostředí, přesnost, důslednost procesů a dohledatelnost.

Implementace nového WMS byla zamýšlena jako součást digitální transformace společnosti – mělo jít nejen o digitalizaci logistiky na úrovni informačního systému SAP, ale i standardizaci fyzických logistických procesů. Nová zakázka zároveň přinesla extrémně náročné požadavky na uskladnění, vyžadující diametrálně odlišné řízení zásob. Pro ně bylo stávající řešení funkčně zcela nedostatečné. V souvislosti se světovou pandemií covidu-19 bylo potřeba zareagovat rychle a připravit nové řešení skladové logiky tak, aby společnost RKT mohla tuto obchodní příležitost využít.

„Věděli jsme, že s naším existujícím nastavením systému bychom nebyli schopni dostát požadavkům nového projektu. Oslovili jsme proto Aimtec s poptávkou nového WMS. Během implementace byla vytvořena nová architektura správy transakcí a my jsme mohli ve velmi krátké době začít vyrábět nové produkty.“

Martin Hofstetter, ředitel logistiky a dodavatelského řetězce, RKT GmbH

Výchozí situace

Specifika projektu

Primárním cílem projektu bylo zavést principy štíhlé logistiky odpovídající korporátnímu standardu:

Zásadní byla potřeba zajistit napojení na interní systém traceability a detailní dohledatelnost všech procesů.

Spolu s novou zakázkou vznikly požadavky na jinou skladovou logiku, které vycházely především ze specifických podmínek práce s jednotlivými typy materiálů:

Důležité je napojení WMS přímo na výrobní linku. Systém automaticky kontroluje splnění všech podmínek práce s materiálem a teprve pak umožní přípravu materiálů pro linku.

Aimtec řešení

„Jako řešení jsme využili systém šablon Sappy, se kterým máme řadu zkušeností z využití především v odvětví automotive, včetně implementací v tehdejší mateřské společnosti RKT, firmě Alfmeier. Automotive má s medical leccos společného, například důraz na traceabilitu. Sappy navíc umožňuje snadnou konfigurovatelnost, aniž by bylo nutno zatěžovat páteřní systém SAP nestandardními procesy nebo tzv. zetkovými transakcemi, které jsou dlouhodobě obtížně udržitelné,“ vysvětluje Martin Bezděk, SAP Consultant společnosti Aimtec. „Sappy je scanerové řešení, to znamená, že systém ovládají přímo pracovníci ve výrobě nebo skladu a k propojení se systémem SAP není potřeba žádný další software,“ dodává Bezděk.

Na implementaci nových produktů ze strany RKT kvalitativně nestačilo nejen dosavadní řešení skladové logistiky, ale ani žádné jiné, které bylo v té době k dispozici v mateřském holdingu. „Šlo hlavně o nároky na skladování drahého vstupního materiálu, včasnost uskladnění jednotlivých položek v mrazáku či chlazených místnostech a přísné kontroly expirace,“ upřesňuje Bezděk. Nový WMS systém také musel být schopen všechny potřebné údaje obsáhnout a automaticky předat do výroby tak, aby bylo vůbec možné spustit výrobní linku a začít z materiálu vyrábět finální produkt.

Čtěte také:

Rozhovor s Martinem Hofstetterem, ředitelem logistiky RKT

Jak si v RKT poradili nejen s digitální transformací skladové logistiky, ale rovnou se zcela novým způsobem řízení skladu? >> Dočtete se v rozhovoru

Specifika po implementaci

Hlavní výhody realizace projektu s Aimtecem

Zaujalo Vás to? Kontaktujte experta Jan Vápeník Kontaktovat

 

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.