MENU
×
Home Témata a průmysl Témata Digital Factory

Aimtec DIGITAL FACTORY

Digitální transformace interní logistiky, skladování a výroby v prostředí Průmyslu 4.0

Mám zájem o analýzu digitální připravenosti

Be Digital. Faster.

Získejte konkurenční výhodu díky digitalizaci.

Využijte hlavní výhody a přínosy Průmyslu 4.0 a digitalizace ke zvýšení efektivity a konkurenceschopnosti. Pomocí nejmodernějších technologií, digitalizací a automatizací vašich logistických a výrobních procesů maximálně využijete zdroje a zefektnivníte a zpřesníte dodávky zákazníkům.

 • Vizualizace
 • Automatizace
 • Pokročilé plánování
 • Automatický monitoring a optimalizace výroby a logistiky

5 kroků k digitální transformaci

      • 1. krok: Strategie a plán

       Nejdříve zařaďte implementaci prvků Průmyslu 4.0 a digitální transformaci do firemní strategie. Základ už nejspíš máte – ERP systém, tedy centrální místo, kde se sbíhají všechna data a i nadále budou. Možná ještě používáte k záznamu dat tužku a papír, to se ale brzy změní.

      • 2. krok: Digitální obraz v reálném čase

       Automatizujte sběr dat – specializovaná řešení pro sklad (WMS), výrobu (MES) nebo kvalitu (QMS) s přímým napojením na stroje, skenery a čtečky vám poskytnou jednotná a bezchybná data v reálném čase. A tato data jsou stěžejní pro další fáze.

      • 3. krok: Horizontální integrace

       S horizontální integrací všech systémů získáte ještě větší kontrolu nad svou výrobou a logistikou. Vaše výroba vám pak sama řekne, zda byly dodrženy všechny výrobní kroky a jejich parametry. Pokud ne, díky automatické eskalaci máte možnost vše řešit hned a bez prostojů.

      • 4. krok: Vertikální integrace a analýza dat

       Dostaňte data k těm, kteří je potřebují. Od operátorů k manažerům a zpět, vertikální integrace umožňuje všem pracovat se stejnými daty a díky pokročilým nástrojům, jakými jsou APS systémy nebo analýza dat pomocí Business Intelligence (BI) můžete vše nejen řídit, ale také plánovat a vyhodnocovat pro ještě větší efektivitu.

      • 5. krok: Autonomní továrna

       Poslední fází digitální transformace je autonomní továrna, která se díky správně nastaveným systémům, machine learning a dalším technologiím dokáže sama rozhodnout, co se bude vyrábět a kdy, zajistit dostatek zásob i expedici.


Analýza digitální připravenosti

Chcete vědět, jak si stojíte na své digitální cestě a na co se zaměřit jako první? Naše analýza pomůže odhalit ty nejpalčivější oblasti, kde byste měli digitalizaci zavést a šetřit tak náklady.

Mám zájem o analýzu digitální připravenosti


„Požadavky trhu se mění a Digital Factory je naše odpověď na trend Průmyslu 4.0. Díváme se na digitalizaci nejen jako na technickou inovaci, ale jako příležitost zcela změnit byznys model. Digitální transformace přináší fundamentální změny v řízení výroby a logistiky s přínosy v řádech desítek procent.“

Roman Žák, CEO, Aimtec


Přední dodavatel automobilového průmyslu Eissmann Automotive již digitalizuje.

Nechte se inspirovat.

Využijte nejmodernější technologie pro jednodušší a rychlejší cestu k digitalizaci.

Díky našim zkušenostem s dlouhodobým testováním a využíváním nejmodernějších technologií jako jsou automatizované vozíky, IoT,  wearables, Location Based Services, rozšířená realita, Big Data nebo Machine Learning vám při projektech pomůžeme vybrat, nastavit a propojit nejvhodnější technologie a řešení pro vaše individuální potřeby.  

Typická řešení a témata

 

Zaujalo Vás to? Kontaktujte experta Daniel Choc Kontaktovat
Aimtec
© Aimtec All rights reserved.