MENU
×
Home O společnosti Reference Eissmann Group Automotive Eissmann: Sledovatelnost kritických dílů při výrobě...

Eissmann: Sledovatelnost kritických dílů při výrobě přístrojových desek

Eissmann Group Automotive

„Naše automotive výroba spočívá ve velice precizní práci. Pro výrobu kritických dílů v bezpečnostních systémech jsme potřebovali takové systémové řešení, které bude sledovat, zda jsou dodrženy všechny důležité výrobní procesy. Zároveň jsme požadovali, aby byly operace přesně prováděny v určeném pořadí. Hledali jsme dodavatele, který je schopen v krátké době nasadit zvolené řešení i do dalších našich závodů po celém světě. V těchto ohledech nás nejvíce zaujal přístup a nabídka od české společnosti Aimtec, která implementuje produkt DCIxMES.“

Bodo Deutschmann, IT manager Eissmann Group Automotive

Společnost Eissmann Group Automotive je partnerem automobilového průmyslu v oblasti vývoje a výroby a současně výrobcem ovládacích modulů, součástí obložení a kompletního interiéru vozidel. Společnost byla založena v roce 1964 jako rodinný podnik, kterým je dodnes. Zákazníky jsou významní výrobci automobilů, například Audi, BMW, Bentley, Jaguar, Ford, GM, Renault, SEAT, Lamborghini, Porsche, Daimler, ŠKODA AUTO, VW, Volvo, Tesla a další.

Fakta o projektu

Fáze 1

První projekty se rozběhly v květnu 2014 v centrále v Bad Urachu pro závody Holíč na Slovensku a Gera v Německu. Systém pro Holíč byl připraven a spuštěn za prvních 5 měsíců.

Fáze 2

Koncem roku 2014 a začátkem roku 2015 následovaly projekty pro závod v německém Muensingenu a v americkém Pell City. Vždy v odstupu cca 1-2 měsíce.

Fáze 3

V průběhu roku 2015 je plánován roll-out do závodu v Číně a následně roll-outy pro další výrobní závody a linky v České republice, Maďarsku, Mexiku a USA.

  

Výzvy a rizika projektu

Výchozí situace

Management společnosti Eissmann požadoval zlepšit sledovatelnost kritických dílů, tzv. Sicherheitsrelevante Teile, které souvisejí s bezpečností systému. Důraz byl kladen zejména na komponenty, které jsou využívány pro zabudování airbagů v automobilech. V mezinárodní konkurenci dodavatelů vyhrála výběrové řízení společnost Aimtec, která je partnerem významných dodavatelů v automobilového průmyslu. Jedním z důvodů, proč si vedení vybralo právě firmu Aimtec, byla také vysoká flexibilita dodávaného řešení, kterou byl Aimtec schopen prokázat jako jediný dodavatel během workshopu v sídle zákazníka. Aimtec v závodech po celém světě postupně nasazuje systém DCIx, a to funkčnost v oblasti MES (Manufacturing Execution System).

Požadavky a cíle zákazníka

Řešení

Každý výrobní díl má svůj unikátní identifikátor, tzv. sériové číslo. Na základě tohoto čísla se dá dohledat životopis dílu, například datum, čas, uživatele z jednotlivých operací a popř. technologické hodnoty z jednotlivých operací nebo dokumentační soubory (CSV, JPG). Informační systém DCIxMES od společnosti Aimtec nejen dokumentuje všechny operace, ale zároveň kontroluje, že jsou prováděny ve správném pořadí. Řešení DCIxMES pro příklad nepovolí start stroje, pokud není dokončena předchozí operace. Pro konfiguraci řídicích a kontrolních procesů se používá množina standardních univerzálních procedur, tzv. Bausteiny. S jejich pomocí si společnost Eissmann sama definuje technologický postup. Jedná se o informace, co se bude na jednotlivých pracovištích dělat, kontrolovat a zaznamenávat. Pomocí proměnných si společnost Eissmann sama tyto univerzální Bausteiny konfiguruje pro různé výrobní linky / projekty (například tloušťka kůže, čekací časy, hmotnosti nebo poměry). DCIxMES má všude jednotné rozhraní. Uživatelé se hlásí pomocí osobních karet. V každé lokaci má systém svoji jazykovou mutaci – anglickou, německou, českou a v plánu je také lokalizace pro Čínu.

Specifika řešení

Přínosy

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.