Tisková zpráva

Zákazník společnosti Aimtec, Continental Automotive, získal ocenění elogistics Award za implementaci AutoStore

  • 3. 5. 2023
Continental Automotive - Autostore im tschechischen Brandýs nad Labem

Continental Automotive, dodavatel interiérové elektroniky světových automobilek, získal cenu elogistics Award 2023 za úspěšné zavedení skladovacího systému AutoStore ve svém výrobním závodě v Brandýse nad Labem. Na tomto náročném projektu se společností Continental  jako systémový integrátor spolupracovala společnost Aimtec, která je expertem na digitalizaci. Implementace systému AutoStore je součástí digitalizační strategie v závodech společnosti Continental. Držitelé letošních cen byli vyhlášeni dne 26. dubna 2023 na kongresu automobilového průmyslu AKJ v Saarbrückenu. Continental získal ocenění v kategorii Procesy a nástroje.

  • Ocenění za implementaci nejpokročilejších automatizovaných řešení
  • Digitalizační platforma Aimtec DCIx řídí systémové prostředí v českém závodě Continental

V rámci projektu Continental jako první firma v Česku zavedl robotický skladovací systém AutoStore. Jedná se o moderní modulární skladovací systém, který lze přizpůsobit jakékoli velikosti skladu a díky vertikálnímu skladování pojme velké množství menších dílů. AutoStore funguje s předem naprogramovanými roboty, které se samostatně pohybují po kolejnicích konstrukce.

Aimtec implementoval své řešení Aimtec DCIx, které řídí komplexní systémové prostředí závodu. Platforma Aimtec DCIx je připojena k systému SAP společnosti Continental a ovládá skladové vozíky v autonomním režimu i vertikální výtahové moduly a plně automatizovaný systém AutoStore. Bez řízení systémů prostřednictvím DCIx by Continental potřeboval čtyřnásobek dat a čtyřnásobnou údržbu.

„Naše systémy by dokázaly fungovat i bez propojení. Pro nás ale bylo zásadní mít pouze jeden systém, tedy Aimtec DCIx, a řídit vše z jednoho místa, aby jeden člověk, jeden tým mohl vše ovládat, provádět změny a nastavení nebo pracovat na vývoji. Jinak bychom měli podstatně větší objem dat a údržby. Bez tohoto řešení bychom také potřebovali dvojnásobnou šířku pásma v IT a museli bychom vybudovat novou optickou síť. Každý systém by navíc potřeboval svého specialistu. To by bylo velmi neefektivní“, uvádí Jiří Černý, ředitel dodavatelského řetězce v závodě Brandýs nad Labem.

Vedle zvýšení efektivity Continental ušetří také mnoho místa. Ze skladovací plochy 5 400 m2 ušetří společnost 2 000 m2, které jsou nyní k dispozici pro výrobu. Implementace nové technologie je pro Continental dalším významným krokem k plné digitalizaci závodu v Brandýse nad Labem.

recommendation-arrows
recommendation-dots

Tomáš Vondrák: Jak vypadá cesta Continentalu ke globálnímu modelovému závodu pro digitalizaci?

„Tento projekt pro nás byl mimořádně zajímavý, protože jsme jako první v České republice do komplexního systémového prostředí integrovali řešení AutoStore. Díky našemu řešení Aimtec DCIx má nyní Continental k dispozici řídicí centrum, které kontroluje a řídí provoz v reálném čase“, uvádí Rostislav Schwob, Supply Chain Solutions Director společnosti Aimtec.

„Máme radost, že naši dlouholetí partneři ve společnosti Continental  nyní za tento úspěch získali ocenění elogistics Award. Zákazníci společnosti Aimtec  těží z našich bohatých zkušeností v oblasti digitalizace, systémové integrace a automatizace. Pomáháme jim rychle se přizpůsobit neustálým změnám na trhu a umožňujeme rychlé, flexibilní a efektivní pracovní postupy“, dodává Schwob.


Kontakt pro média:
Schwartz Public Relations
Sebastian Weinstock
T.: +49 89 211 8 72
E.: aimtec@schwartzpr.de

O AKJ Automotive
AKJ Automotive se od svého založení v roce 1985 zabývá strategiemi a řešeními zaměřenými na modernizaci a optimalizaci klíčových procesů a dodavatelských vztahů v oblasti automobilového průmyslu a jeho dodavatelů. Považuje se za platformu pro výměnu zkušeností tří stran zapojených do hodnotového řetězce v oblasti automotive (výrobci automobilů, dodavatelé a poskytovatelé logistických služeb) a poskytuje rámec pro otevřenou diskusi o aktuálních otázkách spolupráce mezi nimi.