MENU
×
Home Produkty Warehouse Management DCIxMFC

DCIxMFC

Využívejte technologie pro automatizaci procesů ve skladech. Nechte materiál přicházet za lidmi, ne lidi za materiálem.

DCIxMFC je inteligentní rozhraní mezi řídicím WMS a automatizovanými skladovými technologiemi, jakými jsou např. automatické sklady, zakladače a dopravníky. Propojení a integrace s zařízeními je realizováno pomocí moderních a sofistikovaných IT nástrojů.

Co umí DCIxMFC

Konfigurovatelnost procesů a integrace technologií

DCIxMFC obsahuje konfigurátor, který umožňuje nastavit různé technologické procesy (DCIx transakce) a integrovat různorodá technologická zařízení bez nutnosti programování. Unikátní přístup k nastavení procesů umožňuje konfigurovatelnost DCIxMFC pomocí stavebních bloků reprezentujících nedělitelnou činnost nebo operaci (např. skenuj, zadej, porovnej hodnotu s mezí, pošli přepravku na konkrétní místo).

Podpora technologií 

DCIxMFC integruje systémy a zařízení jako skladové a výtahové oběžné systémy, dopravníky, odbočky a křižovatky, sortéry, automatické skladové systémy, poloautomatické zakladače a AGV vozíky, aplikátory etiket, elektronické váhy a balicí stroje, Pick by Light, Pick by Voice, RFID, Bluetooth Low Energy Tag nebo komunikační rozhraní pro OPC UA, IO převodník, DCIxMFC Web Services.

Řízení automatizovaných procesů v logistice

DCIxMFC zajistí veškeré automatizované procesy od dopravení manipulační jednotky na požadované skladové místo při zaskladnění i vychystání, reorganizace a optimalizace rozmístění skladové zásoby, zablokování pozice nebo skladové zásoby, dostupnosti zásoby při výpadku technologie, definice a řízení trans AGV vozíků, vlnového vychystávání, třídění zboží, kontroly hmotností a rozměrů před zaskladněním, balení manipulačních jednotek, ovinování fólií a olepování etiketami, optimalizace fronty práce pro jednotlivá automatizovaná pracoviště, kontroly úplnosti až po dokončení balení.

Vlastnosti a funkce

  • Vizualizace mapy skladu a obsazenosti pozic.

  • Světelná signalizace aktuálního stavu zařízení a podpora zaskladnění a vychystání.
  • Eskalace chybových událostí.
  • Status vyhodnocení stavu plnění požadavků.
  • Reorganizace a optimalizace rozmístění skladové zásoby (ABC, XYZ, slučitelnost položek atd.).
  • Optimalizace fronty práce pro jednotlivá automatizovaná pracoviště.
  • Kontrola hmotnosti a rozměrů před zaskladněním.
  • Kontrola úplnosti po dokončení balení.
  • Definice a řízení tras AGV vozíků.

Vyberte si nás

Zaujalo Vás to? Kontaktujte experta Vít Glasl Kontaktovat
Aimtec
© Aimtec All rights reserved.