MENU
×
Home O společnosti Reference SEOYON E-HWA SEOYON E-HWA: Řízení sekvenčních objednávek v...

SEOYON E-HWA: Řízení sekvenčních objednávek v automobilovém průmyslu

SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA s.r.o.

Profesionální přístup odborníků ze společnosti Aimtec a jejich zkušenosti s principy dodávek do KIA a Hyundai nás přesvědčily již na projektu EDI, proto jsme neváhali jim zadat další zakázku. Tentokrát jsme se rozhodli nasadit systém DCIxWMS, který bude detailně spravovat skladové hospodářství.

Ján Hladký, Finance Manager

Cíle

  • Zajištění sekvenčních dodávek do AUDI dle konceptu Perlenkette.
  • Automatické a bezchybné zpracování JIS impulsů.
  • Tisk zákaznické dokumentace.

 

Přínosy

  • Získání zakázky od automobilky AUDI.

 

Společnost SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE se soustřeďuje na výrobu dveřních výplní a dalších interiérových komponent do osobních automobilů. Řadí se k nejvýznamnějším korejským výrobcům interiérových plastů a textilií pro automobilový průmysl. Koncern vlastní zahraniční závody v Číně, Indii, Turecku, USA, Polsku a na Slovensku. Slovenské pobočky dodávají do automobilky KIA a AUDI v režimu JIT nebo JIS. Polské závody Bażanowice a Ustron spolupracují s Hyundai. Koncern má od začátku roku 2016 nové korporátní jméno. Původně vystupoval pod názvem HANIL E-HWA.

Fakta o projektu

Fáze 1 Zavedení JIT dodávek do automobilky AUDI v Ingolstadtu (listopad 2014–březen 2015).
Fáze 2 Nastavení dodávek v režimu JIS pro zákazníka AUDI v Neckarsulmu (listopad 2014–červen 2015).

 

Výzvy a rizika projektu

Výchozí situace

Společnosti Aimtec a SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE odstartovaly vzájemnou spolupráci v roce 2012 ve slovenské pobočce koncernu. Ta neustále rostla a zákazníci KIA, Hyundai a MOBIS začali klást nové požadavky. Do té doby zaměstnanci zpracovávali data do ERP systému manuálně. Ve společnosti však chyběl nástroj pro efektivnější řízení. Společnost SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE požadovala expedovat naprosto bezchybné dodávky v režimu JIT nebo JIS přímo na linku automobilky AUDI. Požadovaný software měl splnit požadavky na příjem a zpracování JIS/JIT odvolávek DELJIT SYNCRO, zpracování dodávek podle požadavků zákazníka AUDI a zpracování sekvenčních kusových a paletových etiket. Ve spolupráci se společností Aimtec byl implementován produkt DCIxJIT/JIS, který požadavky plně pokryl, a společnost splnila zákaznický audit.

Požadavky a cíle zákazníka

Řešení

DCIxJIT/JIS je integrován na systém řízení skladů DCIxWMS (Warehouse Management System) a na on-premise řešení elektronické výměny dat TSIM (TradeSync Integration Manager). Všechny tři systémy zajistila firma Aimtec. Společnost SEOYON E-HWA AUTOMOTIVE tak získala komplexní systém vychystávání dodávek JIT/JIS, řízení EDI komunikace a pokryla své skladové procesy. Produkty jsou vzájemně propojeny s vlastním ERP systémem a čtečkami čárových kódů. Data jsou mezi systémy sdílena při zachování jejich integrity. Systém na řízení dodávek v konceptu Perlenkette poskytuje nástroj pro vychystání dodávek v sekvenci do automobilky AUDI. Vychystávání probíhá ve dvou fázích. Nejprve jde ze skladu do přípravného vozíku a pak do zákaznické palety. Veškeré operace jsou skenovány, tím je kontrolována přesnost vychystaných palet. Ty jsou připraveny na základě sekvenčních odvolávek, které jsou upřesněny šest dní před finální montáží na lince automobilky AUDI. DCIxJIT/JIS umožňuje uskutečnit opakovanou objednávku, tzv. reorder, pokud dojde k poškození dílu u zákazníka. Následně jsou objednány a expedovány náhradní díly ze společnosti SEYOYON E-HWA AUTOMOTIVE. Řešení společnosti Aimtec zajišťuje klíčové procesy bezchybné přípravy dodávek a značení dílů podle zákaznických požadavků. Automobilka AUDI potřebovala zajistit CCC certifikaci pro čínský trh, která zaručuje definovaný standard kvality výrobků.

Specifika řešení

Přínosy

 

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.