MENU
×
Home O společnosti Reference ADLER Czech Adler Czech: Unikátní inteligentní sklad v České republice

Adler Czech: Unikátní inteligentní sklad v České republice

ADLER Czech, a.s.

Cíle

  • Propojení s výtahovým regálem Kardex se signalizací pickbylight.
  • Integrace systému s válečkovým dopravníkem.
  • Světelná signalizace počtu kusů na expedici.
  • Kontrola správnosti expedovaného zboží pomocí váhy.
  • Zvýšení efektivity logistických procesů.

Přínosy

  • Minimalizace chybovosti na expedici.
  • Zvýšení průchodnosti skladu.
  • Expedice až 100 tisíc kusů zboží denně.

Akciová společnost Adler Czech, a. s. je výrobcem značkového reklamního textilu Adler. Od vstupu na trh v roce 2000 se stal Adler jedním z nejrychleji se rozvíjejících výrobců a dovozců reklamního textilu v České republice. Zákazníky jsou reklamní agentury, tiskárny textilu a další zpracovatelé po celé Evropě. Adler působí na 12 evropských trzích, dodavatelé jsou v Asii. Každé druhé reklamní tričko prodané v České republice má značku Adler. 

Fakta o projektu

Celková doba projektu 8 měsíců. Celková pracnost projektu 150 dní, 20 lidí v obsluze.

Fáze 1 Implementace DCIxWMS.
Fáze 2 Implementace ERP Karat.
Fáze 3 Optimalizace a řízení skladových technologií (automatické skladové systémy, Pick by Light, dopravník včetně výhybek k jednotlivým pracovištím.).

 

Výzvy a rizika projektu

Výchozí situace

V souvislosti s potvrzováním pozice lídra v České republice v oblasti reklamního textilu a další expanzí do evropských zemí se management společnosti rozhodl vyhlásit v červnu 2010 výběrové řízení na zajištění kompletní dodávky řešení pokročilého logistického systému. Rozhodujícím impulsem byl nově budovaný sklad reklamního textilu v Ostravě. Od začátku byla jasně stanovena vize společnosti Adler, která obsahovala implementaci nového skladového systému včetně integrace na nejmodernější technologie. 

Požadavky a cíle zákazníka

Cesta k inteligentnímu skladu vedla od počátečního dobře nadefinovaného zadání ze strany zaměstnanců Adler. Jeho konkretizací s ostatními členy projektového týmu se vytvářely budoucí procesy a vznikaly požadavky na dodavatele.

Řešení

Společnost Adler má v nabídce přes 2 300 druhů reklamního textilu a denně expeduje až tisíc zásilek se 100 tis. kusy zboží. Potřebovala proto co nejefektivnější sklad. Implementace Warehouse Management Systemu se současnou integrací všech použitých technologií v novém skladu o celkové rozloze 5 tis. m² se ujala společnost Aimtec. Navržené řešení od firmy Aimtec přesvědčilo vedení Adler především svým detailním přístupem a proaktivní komunikací při řešení konkrétních požadavků a potřeb. Aimtec v prvé fázi projektu nasadil své vlastní řešení DCIxWMS, které řídí zboží od jeho příjmu do distribučního skladu až po expedici k zákazníkovi. Součástí dodávky bylo také doplnění stávajícího hardwarového vybavení o mobilní čtečky čárového kódu, bezdrátovou síť a tiskárny pro tisk etiket. Ve druhé fázi byl skladový systém integrován na podnikový informační systém Karat. Ve třetí fázi došlo k propojení DCIxWMS na nejmodernější technologie. Jednalo se o automatické skladové systémy Kardex, technologii vychystávání zboží pomocí světelné signalizace Pick by Light a napojení na válečkový dopravník, obojí dodává společnost Logtech. Vzniklé řešení je v České republice zcela unikátní. Použité komponenty už sice v českých skladech samostatně fungují, Aimtec je však jako první propojil do funkčního celku.

Specifika řešení

Nový sklad je kombinací plně automatického a regálového skladu. V klasické regálové části je obsluha s pojízdnou vysokozdvižnou kabinou, kde manipuluje většinou s položkami ve větším množství. Ve druhé části skladu jsou automatické skladové systémy, kde je připraveno zboží v optimálních dávkách. Při běžném uložení by jejich vyhledávání a vyzvednutí trvalo dlouho. Zároveň automatický skladový systém šetří místo. Deset regálů na 70 metrech čtverečních má téměř dvanáctinásobnou skladovou plochu. Systém si sám dokáže upravit výšku polic a také je zvážit, aby nedocházelo k přetížení. Každá bedna s textilem i každá police v regálu má svůj čárový kód, aby byl udržován neustálý přehled o umístění položek. DCIxWMS nechá obsluze při plnění objednávky všechno potřebné dodat na jedno místo. Operátor při vychystávání objednávky nemusí hledat zboží ani pozici. Každá pozice je totiž kromě čárového kódu ještě označena světlem a LED displejem. Při vychystávání systém toto světlo rozsvítí a na displeji ukáže množství. Obsluha tak velmi rychle a na první pohled vidí, odkud má vychystávat a kolik. Operátor při sestavování objednávky pozná položku podle světla a čísla nad jednotlivými bednami. Tomuto způsobu vychystávání se říká Pick by Light. DCIxWMS spravuje jednotlivé objednávky a určuje, odkud budou jednotlivé položky vyzvednuty, aby se na konci všechny sešly u obsluhy a sestavení objednávky trvalo co nejkratší dobu. Zboží se vychystává do přepravek, které jsou umístěny a automaticky posílány po pohyblivé válečkové dráze na různá doplňovací pracoviště podle jejich vytížení. Na konci jsou expedované zásilky zváženy. Výstupní kontrola porovnává skutečný obsah s údajem ze systému. Daří se tak odbourat většinu chyb v expedici a zákazníci nacházejí v zásilkách jen skutečně to, co si objednali.

Přínosy

 

 

Vrátit se zpět na výpis projektů

Aimtec
© Aimtec All rights reserved.